Ewakuacja szkoły w Gniewoszowie z powodu znalezienia niewybuchów

  • 19.11.2019, 13:59
  • Albert Kopański
Ewakuacja szkoły w Gniewoszowie z powodu znalezienia niewybuchów Zdjęcie ilustracyjne, Wikipedia, Tom Oates
350 osób, uczniów i nauczycieli, ewakuowano dziś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie w związku z zagrożeniem stworzonym przez ujawnione niewybuchy.

Na miejsce przyjechali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i saperzy z Dęblina. Niewybuchy znaleziono na posesji graniczącej z terenem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, w odległości na tyle niewielkiej, że mogły one, w ocenie funkcjonariuszy, stanowić zagrożenie dla osobv na terenie placówki.

 

Jak powiedziała komisarz Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji:

 

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji znaleźli materiały wybuchowe pochodzące prawdopodobnie z okresu czasu I lub II wojny światowej. W związku z tym, że są podejrzenia, że mogą to być również pociski artyleryjskie, podjęto decyzję o ewakuacji uczniów z zespołu szkół. Osoby zostały już ewakuowane, na miejscu są wykonywane czynności pod nadzorem pirotechników CBŚP.

(źródło)

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe