GRUPA KRADNĄCA ROWERY – ROZBITA!

  • 03.08.2016, 10:44
  • Admin admin
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zatrzymali 4 mężczyzn, którzy trudnili się kradzieżą rowerów. Kradzieży dokonywali na terenie województwa mazowieckiego i lubelskiego. W sumie policjanci odzyskali 6 jednośladów.

Wysiłki kozienickich kryminalnych zakończyły się sukcesem. Policjanci rozbili grupę zajmującą się kradzieżą i handlem rowerami. Zatrzymani to 4 mężczyźni w wieku od 20 – 33 lat, wszyscy to mieszkańcy powiatu kozienickiego. W sumie ukradli oni 13 rowerów. Na swoje łupy wybierali droższe egzemplarze. Rowery kradli na terenie powiatu radomskiego, kozienickiego oraz ryckiego. Najczęściej w miejscach, gdzie pozostawione były one bez nadzoru lub zabezpieczenia – pod marketami, sklepami czy blokami. Jeśli rowery były zapięte mężczyźni przecinali linki zabezpieczające.

Trzech mężczyzn dokonywało kradzieży, natomiast najstarszy trudnił się ich sprzedażą. Policjanci odzyskali 6 skradzionych rowerów. Teraz zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast osobie, która trudniła się handlem do 5 lat pozbawienia wolności.

Właścicieli odzyskanych rowerów prosimy o kontakt z Wydziałem Kryminalnym w Komendzie Powiatowej Policji w Kozienicach w celu rozpoznania i odebrania jednośladu. Niezbędnym jest przedstawienie dowodów świadczących o prawie do własności do roweru.

Najczęściej kradzieże dokonywane są z okolic sklepów, marketów czy innych miejsc publicznych. Łupem złodziei padają z reguły rowery w ogóle niezabezpieczone lub zabezpieczone w nierzetelny sposób. Dlatego Policja apeluje do wszystkich właścicieli i użytkowników o solidne zabezpieczanie jednośladów podczas pozostawiania ich ma mieście. Należy również zwrócić uwagę na miejsce parkowanie roweru. Najlepiej aby było ono widoczne przez przechodniów i w zasięgu monitoringu.

Dodatkowo istnieje możliwość oznakowania i z tym związanej rejestracji roweru w policyjnych bazach. Znakowanie takie odbywa się w każdej Komendzie Miejskiej czy Powiatowej Policji.

Źródło: mł.asp. Ilona Tarczyńska

Admin admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe