Pionki: E-usługi dla mieszkańców

  • 15.01.2020, 19:01 (aktualizacja 15.01.2020, 19:03)
  • Albert Kopański
Pionki: E-usługi dla mieszkańców
W dniu 10 stycznia 2020 r. w urzędzie miasta Pionki burmistrz Robert Kowalczyk i skarbnik miasta Beata Pietrus podpisali umowę o dofinansowanie e-usług z wicemarszałkiem województwa mazowieckiego Rafałem Rajkowskim.

E-usługi to program, który kosztować będzie 2,1 mln zł, a unijne wsparcie w ramach RPO wynosi blisko 1,7 mln zł. Miasto za te pieniądze chce zrealizować nową jakość usług publicznych świadczonych elektronicznie, a także dokonać pełnej informatyzacji Urzędu Miasta i jednostek podległych. W ramach projektu wdrożonych zostanie 7 e-usług, które zdecydowanie ułatwią mieszkańcom załatwianie spraw urzędowych.

– Gratuluję i jestem przekonany, że ten projekt będzie nie dość, że z korzyścią dla mieszkańców, to będzie udrażniał, upraszczał również wszystkie te działania, które podejmują petenci, będzie możliwość chociażby złożenia wniosków elektronicznie i to ma bardzo ważne znaczenie i tu ukłon w stronę urzędu, że z dbałości o mieszkańca sięgają po finansowanie tego typu zadania – mówił Rafał Rajkowski. – To usługi dla mieszkańców, które usprawnią pracę całego urzędu i z pewnością wygenerują oszczędności dla samego urzędu. Chcę pogratulować, wniosek bardzo dobrze napisany. Uważam, że miasto Pionki w szczególny sposób spisuje się w umiejętności pozyskiwania środków unijnych, to widać. Trzymam kciuki, bo kilka projektów jeszcze przed nami.

Projekt będzie realizowany w siedzibie Urzędu Miasta Pionki, w publicznych szkołach podstawowych nr 1, 2 i 5, w przedszkolach nr 1, 2 i 3, w Żłobku Miejskim „Wesoły Pajacyk” oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Centrum Aktywności Lokalnej. Środki zostaną przeznaczone na zakup oprogramowania, które obejmie elektroniczny obieg dokumentów, modernizację (upgrade) i wymianę systemów dziedzinowych, zakup oprogramowania do serwerów, portal e-usług wraz z chmurą, aplikację mobilną, e-rekrutację, e-ewidencję pobytu dziecka w przedszkolu/żłobku i e-obiady oraz e-radę. Dodatkowo wymieniony zostanie sprzęt komputerowy np. serwery, macierze, urządzenia do archiwizacji, komputery, skaner, szafa serwerowa. Zaplanowano także modernizację serwerowni oraz kupno niezbędnych licencji.

– Bardzo serdecznie dziękujemy panu marszałkowi i zarządowi województwa mazowieckiego. Myślę, że warto przy tej okazji powiedzieć jak ważny jest to projekt dla naszego miasta – dodał burmistrz Pionek Robert Kowalczyk. – Pamiętacie państwo jak mówiłem w kampanii wyborczej, że stawiamy na Pionki i nadal stawiamy, i stawiamy na nowoczesność, stawiamy na nowoczesny urząd i między innymi ten projekt wpisuje się w te nasze czy te moje obietnice. Dzisiaj zaczynamy potężną elektroniczną modernizację urzędu miejskiego w Pionkach po to żeby nasi mieszkańcy mogli korzystać z nowoczesnych urządzeń komunikacyjnych.

E-usługi pozwolą załatwić sprawy w dowolnym miejscu i czasie, otrzymując dostęp do np. wniosków, deklaracji, pism czy dokumentów w wersji elektronicznej. Korzyści jest więcej, to m.in. oszczędność czasu związana z możliwością załatwienia wielu spraw przez internet, nowoczesna i sprawniejsza komunikacja, oszczędności finansowe, korzyści dla pracowników urzędu i jednostek oświatowo-wychowawczych.

 

(tekst nadesłany)

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe