Enea Wytwarzanie kontynuuje współpracę z samorządami w sprawie rozwoju OZE. Podpisała list intencyjny z gminą Pniewy

  • 03.02.2020, 14:54
  • Albert Kopański
Enea Wytwarzanie kontynuuje współpracę z samorządami w sprawie rozwoju OZE. Podpisała list intencyjny z gminą Pniewy
28 stycznia 2020 r. w Enei Wytwarzanie odbyło się kolejne podpisanie listu intencyjnego w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej. Pniewy to kolejny samorząd, z którym spółka podjęła współpracę dotyczącą OZE.

List intencyjny podpisali przedstawiciele zarządu Enei Wytwarzanie: Tomasz Siwak, wiceprezes ds. strategii rozwoju oraz Marcin Łukasiewicz, wiceprezes ds. pracowniczych oraz Ireneusz Szymczak, wójt gminy Pniewy.

Kolejny samorząd gminny chce wraz z nami inwestować w odnawialne źródła, przyczyniać się do rozwoju segmentu OZE i tym samym realizować cel polityki energetycznej kraju, zgodnie z którą spodziewany jest dalszy wzrost udziału OZE w bilansie energetycznym – powiedział Tomasz Siwak, wiceprezes ds. strategii rozwoju Enei Wytwarzanie.

 

Podpisanie listu intencyjnego z Eneą Wytwarzanie to ważny krok dla naszej gminy, jedno ze strategicznych działań mających na celu rozwój naszego regionu poprzez inwestycje w źródła wytwórcze w segmencie OZE. Dzięki takim inwestycjom zwiększamy udział bezemisyjnych źródeł energii w naszym kraju i przyczyniamy się do transformacji energetycznej polskiej gospodarki. Fotowoltaika ma szczególnie uzasadnienie na terenach wiejskich – powiedział Ireneusz Szymczak, wójt gminy Pniewy.

Enea Wytwarzanie jest aktywnym uczestnikiem pozytywnych zmian w polskiej gospodarce. Dąży do wzmacniania bezpieczeństwa energetycznego kraju poprzez zwiększenie swoich udziałów w poszczególnych segmentach rynku oraz stawiając na rozwój nowych, innowacyjnych linii biznesowych i technologicznych, m.in. podejmując przedsięwzięcia w celu rozwoju segmentu odnawialnych źródeł energii.

Pniewy to kolejny samorząd, z którym Enea Wytwarzanie podjęła współpracę dotyczącą OZE. Wcześniej listy intencyjne zostały podpisane z gminami: Kozienice, Zwoleń, Wyśmierzyce, Przytyk, Przyłęk, Gózd, Tczów oraz Jedlińsk, a także z powiatem przysuskim.

Sektor fotowoltaiki w Polsce i na świecie jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki. Potencjał tej branży w Polsce nabiera znaczenia, co potwierdza projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku zakładający, że moc instalacji fotowoltaicznych w Polsce ma wzrosnąć 23-krotnie,
do prawie 16 GW. Z kolei według Krajowego Planu na Rzecz Energii i Klimatu (KPEiK) do 2030 roku w polskim miksie energetycznym udział OZE wzrośnie do 21%. Branża fotowoltaiczna rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie i ma ogromny potencjał.

Albert Kopański

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe