KGK: jak segregować i kompostować?

  • 17.02.2020, 10:21
  • Albert Kopański
KGK: jak segregować i kompostować?
Nowy numer już w przygotowaniu, tymczasem przypominamy ważne informacje z poprzedniego!

Kozienicka Gospodarka Komunalna Sp. z o. o. od kilku lat podejmuje działania, mające na celu zwiększenie nacisku na prawidłową segregację odpadów. Corocznie promujemy działania mające na celu ograniczenie produkcji śmieci, zwiększenie zakresu segregacji oraz ponownego wykorzystania odpadów.

W bieżącym roku również zaangażowaliśmy się w działania proekologiczne. Już na początku bieżącego roku mieszkańcy każdego domostwa gminy Kozienice jak również Zarządcy Nieruchomości, otrzymali ulotkę informacyjną ze szczegółową instrukcją, jak segregować poszczególne frakcje odpadów, ulotkę dotyczącą kompostownika oraz harmonogram odbioru odpadów.

Ponadto Kozienicka Gospodarka Komunalna Sp. z o. o. zakupiła naklejki na pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Pojemniki są dokładnie oznaczone i znajduje się na nich szczegółowy opis ułatwiający znalezienie odpowiedniego pojemnika przeznaczonego do gromadzenia odpadów danego rodzaju.


   Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy Kozienice, Kozienicka Gospodarka Komunalna Sp. z o. o. zakupiła przyczepkę samochodową, która znajduje się na PSZOK-u. Spółka oferuje bezpłatny, jednodniowy wynajem przyczepki mieszkańcom gminy w celu ułatwienia dowozu odpadów wielkogabarytowych bezpośrednio na PSZOK. Szczegółowe informacje na temat wynajmu przyczepki znajdują się stronie internetowej Spółki www.kgkkozienice.pl i na PSZOK-u.

Nasza Spółka jest również organizatorem konkursu zbiórki makulatury. W bieżącym roku konkurs będzie nosił nazwę „Wielka zbiórka makulatury w gminie Kozienice. Konkurs kierowany jest do przedszkolaków, uczniów oraz wszystkich mieszkańców gminy. Niebawem na naszej stronie internetowej www.kgkkozienice.pl zostanie opublikowany Regulamin konkursu. Wspólnie propagujemy prawidłowe postawy w zakresie gospodarowania odpadami.

 

JAK SEGREGOWAĆ? ZOBACZ TUTAJ

JAK KOMPOSTOWAĆ? DOWIEDZ SIĘ TU

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe