„Media – Tech Academy Enea” – robotyka i programowanie

  • 05.03.2020, 14:51
  • Albert Kopański
„Media – Tech Academy Enea” – robotyka i programowanie
26 lutego 2020 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Kozienice - Filia nr 8 odbyły się warsztaty z programowania i robotyki skierowane do uczniów z Gminy Kozienice. Projekt zrealizowany został przy wsparciu Gminy Kozienice, zaś Enea Wytwarzanie była partnerem tego wydarzenia.

 

W środę, 26 lutego, w Mediatece Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice odbył się projekt „Media – Tech Academy Enea”, w ramach którego wszystkie chętne dzieci mogły poprzez zabawę nauczyć się podstaw programowania, kodowania oraz poznać zasady konstruktorskie.

Podczas warsztatów Mediatekę odwiedzili uczniowie z kozienickich szkół w trzech turach. Najmłodsi oraz młodzież miała okazję uczestniczyć w czterech różnego rodzaju aktywnościach. Pierwszą z nich była gra planszowa, do której właściwego rozegrania potrzebne było użycie tabletów. Kolejna zabawa polegała na rozwiązywaniu krótkich równań matematycznych, których wyniki pozwalały na sterowanie i przemieszczanie się robota o imieniu Photon. Wykorzystywany był również do innej aktywności, która polegała na wyścigach Photonów według wytyczonej trasy. Zabawą dla najmłodszych były malowanki, które pokolorowane tworzyły ciekawe ilustracje w perspektywie tabletów.

Niespodzianką dla wszystkich uczestników był robot, który zaskoczył swoją obecnością wszystkich zajętych nauką dzieci. Mediatekuś, stworzony specjalnie na tę okoliczność, był dodatkową atrakcją oraz zachęcał do wspólnej zabawy.

Warsztaty były bezpłatne, a radość dzieci przełożyła się na zdobycie dodatkowej wiedzy i ich rozwój w zakresie programowania.

Albert Kopański

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe