Podejrzenie koronawirusa u kozieniczanina: co wiemy?

  • 08.03.2020, 10:18 (aktualizacja 08.03.2020, 16:02)
  • Albert Kopański
Podejrzenie koronawirusa u kozieniczanina: co wiemy?
Wczoraj, tj. w sobotę 7 marca, pojawiły się pierwsze doniesienia o podejrzeniu koronawirusa u kozieniczanina, pracującego jako kierowca tira, który powrócił z Niemiec.

Wedle informacji potwierdzonych przez kozienicki szpital mężczyzna, po tym, jak odnotował u siebie objawy takie jak gorączka, zachował się bardzo odpowiedzialnie i skontaktował się z kozienickim sanepidem, ten zaś wezwał z kozienickiego szpitala karetkę, którą pacjent przewieziony został do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Należy tu podkreślić, że karetka była właściwie przygotowana do transportu pacjenta z podejrzeniem nowego koronawirusa, a personel korzystał ze wszystkich niezbędnych zabezpieczeń. Pacjent nie przebywał również w kozienickim szpitalu, a decyzja jego dyrekcji wstrzymaniu odwiedzin chorych (od 7 marca do odwołania) podyktowana została zapobiegliwością i troską o dobro pacjentów i ich bliskich.

Na  ten moment (niedziela, godzina 10:30) ewentualny przypadek koronowirusa na naszym terenie nie został jeszcze ani potwierdzony, ani zanegowany.

 

UZUPEŁNIENIE: W godzinach popołudniowych służby medyczne przekazały informację, że u kozieniczanina przewiezionego do radomskiego szpitala wykluczono zakażenie koronawirusem. Równolegle w tym samym szpitalu przebywała również kobieta, która wykazywała niepokojące objawy po pobycie Chinach - u niej również nie potwierdzono zakażenia nowym wirusem.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe