OGROMNA POMOC GMINY KOZIENICE DLA SZPITALA W WALCE Z PANDEMIĄ KORONAWIRUSA

  • 18.03.2020, 16:28 (aktualizacja 18.03.2020, 16:30)
  • Albert Kopański
OGROMNA POMOC GMINY KOZIENICE DLA SZPITALA W WALCE Z PANDEMIĄ KORONAWIRUSA
W dniu dzisiejszym Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski podjął decyzję o zakupie z tzw. rezerwy kryzysowej, sprzętu dla ratowania zdrowia i życia, który zostanie przekazany kozienickiemu szpitalowi. To kolejne działania wynikające z posiedzenia Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym brał udział dyrektor szpitala referując potrzeby placówki medycznej.


Z gminnych środków zakupione zostaną: respirator, kardiomonitor z pulsoksymetrią, komora laminarna, przenośny aparat rentgena o łącznej wartości prawie 170.000 złotych.

- Moja dzisiejsza decyzja to niezwłoczna reakcja na złożony w dniu wczorajszym wniosek Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach o pomoc w zakresie zakupu sprzętu niezbędnego do ratowania zdrowia i życia – informuje Burmistrz Piotr Kozłowski. Wojewoda Mazowiecki wprowadził w kozienickim szpitalu powiatowym „stan podwyższonej” gotowości” w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa, dlatego też podjąłem takie działania. W dobie pandemii koronawirusa zobowiązani jesteśmy do maksymalnej mobilizacji
i solidarnej pracy na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa pacjentów, personelu, mieszkańców Gminy
i Powiatu Kozienickiego.

 

- To dla nas duża i ważna pomoc, za co dziękujemy władzom Gminy Kozienice. Warto przy tej okazji wspomnieć, iż pomoc kozienickiego samorządu jest prawie takiej samej wysokości, jaką uzyskaliśmy od strony rządowej (około 180.000 zł) – skomentował Roman Wysocki, dyrektor Szpitala Powiatowego w Kozienicach - Jednocześnie warto podkreśli, iż pomimo kryzysowej sytuacji kozienicki szpital świadczy usługi zdrowotne w pełnym zakresie, tak jak dotychczas.

 

Pomoc dla szpitala to nie wszystko. Gmina Kozienice prowadzi szeroko zakrojone działania związane z zaistniałą sytuacją. Miedzy innymi zainicjonowano wolontariacką akcję pomocy osobom starszym, niepełnosprawnym i samotnym. Od poniedziałku do kozienickiego MGOPS-u mogą zgłaszać się chętni, którzy czują się na siłach by pomóc potrzebującym w zakupach czy czynnościach, które wymagają wyjścia na zewnątrz. Dodatkowo w Kozienicach będzie stacjonował pluton żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, a gmina pokryje koszty jego zakwaterowania i zapewni gorące posiłki.

 

- Musimy działać dynamicznie w walce z pandemią. Jestem w stałym kontakcie ze służbami powiatowymi i wojewódzkimi. Wydałem zgodę, aby w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 skoszarować pluton Wojsk Obrony Terytorialnej. Jego zadaniem będzie współpraca z gminnymi służbami, a także z OSP, MGOPS i wolontariuszami, w celu zabezpieczenia naszych mieszkańców w niezbędną, doraźną, pomoc – podsumował burmistrz Kozłowski.

Albert Kopański

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe