Inicjatywy szycia bądź zakupu maseczek dla walczących z epidemią

  • 03.04.2020, 18:55 (aktualizacja 03.04.2020, 19:06)
  • Albert Kopański
Inicjatywy szycia bądź zakupu maseczek dla walczących z epidemią
Wydaje się, że nikt już nie ma złudzeń co do tego, by w skali kraju obecne zasoby i dystrybucja środków ochrony osobistej były w stanie zaspokoić potrzeby służby zdrowia w obliczu epidemii.

Do naszej redakcji docierają sygnały, że naszkicowany w ostatnio przez nas przytaczanej wypowiedzi dyrektora kozienickiego szpitala obraz sytuacji w jednostce jest zbytnio optymistyczny w stosunku do problemów zaopatrzeniowych, z jakimi się ona obecnie boryka.

Rodzą się zatem różne inicjatywy, charytatywne i biznesowe, których celem jest poprawa zaopatrzenia na froncie walki z wirusem SARS-CoV-2. Niektóre z nich w takiej czy innej formie już prezentowaliśmy:

 

  • Enea Wytwarzanie, Stowarzyszenie „Z Potrzeby Serca” oraz Stowarzyszenie „Grabowianie” z Grabowa nad Pilicą połączyły siły i rozpoczęły akcję charytatywnego szycia maseczek na potrzeby różnych instytucji, których pracownicy są najbardziej narażeni na zarażenie koronawirusem. Akcja koncentruje się głównie na przedstawicielach służb medycznych. Inicjatywę można wesprzeć zakupując materiał niezbędny do uszycia maseczki, a także włączając się do samej akcji szycia - więcej TUTAJ i TUTAJ

 

  • W odpowiedzi na powyższy apel maseczki szyją również Panie z KGW "GŁOWACZOWIANKI" - TUTAJ można znaleźć na ten temat informacje bądź nawiązać kontakt

 

 

Z TEGO MIEJSCA ZACHĘCAMY WSZYSTKIE OSOBY, GRUPY I INSTYTUCJE, KTÓRE ANGAŻUJĄ NA TERENIE NASZEGO POWIATU SIĘ W PODOBNĄ DZIAŁALNOŚĆ, DO INFORMOWANIA NAS O TYM, NA PEWNO UPUBLICZNIMY INFORMACJĘ O PAŃSTWA DOKONANIACH!

 

Otrzymaliśmy również ostatnio ciekawą informację o propozycji tym razem biznesowej, zawierającej jednak i element charytatywny. Pan Dariusz Szczepanowski, pochodzący z naszego powiatu i naszej redakcji znany od kilkunastu lat, proponuje:

 

Organizujemy grupę (konsorcjum) do zakupu maseczek i rękawiczek jednorazowych w Chinach. Chodzi o zakup kontenerowy 20 cali. Szwalnia z którą współpracujemy od prawie 10 lat ma już doświadczenie w ich szyciu. [...] Mogą też zorganizować zakup rękawiczek. Mają rozeznanie w rynku a my mamy do nich pełne zaufanie. Transport DHL. Kiedyś było 30% zaliczki a reszta gdy towar był przygotowany do wysyłki. Teraz nie wiem?

 

Poważnie zainteresowanych poproszę o kontakt : [email protected]

 

JEDEN WARUNEK WSPÓŁPRACY: Jakąś część zakupu (do uzgodnienia), przekazujemy bezpłatnie Służbie Zdrowia.

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe