Drugi przypadek SARS-CoV-2 w powiecie kozienickim, pierwszy w Gminie Kozienice

  • 04.04.2020, 15:32 (aktualizacja 04.04.2020, 16:03)
  • Albert Kopański
Drugi przypadek SARS-CoV-2 w powiecie kozienickim, pierwszy w Gminie Kozienice
Z opublikowanego dziś komunikatu kozienickiego sanepidu wynika, że w powiecie kozienickim pojawił się drugi przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Przypominamy, że pierwszy przypadek oficjalnie potwierdzony został 19 marca, przy czym kobieta, której wówczas dotyczył, została już wyleczona. Co więcej, ponieważ zgłosiła się do puławskiego szpitala bezpośrednio z zagranicznej podróży, wirus nie został wtedy do nas de facto dowieziony i osoba ta figurowała  w naszej statystyce jedynie ze względu na miejsce zamieszkania.

 

Potwierdzony w ciągu ostatniej doby przypadek, na którego temat nic bliżej oficjalnie nie wiadomo (informacje, które na jego temat posiadamy, mają charakter nieoficjalny), został natomiast zarejestrowany już w naszym powiecie i Gminie Kozienice. W swoim krótkim wystąpieniu (opublikowanym TUTAJ) Burmistrz Piotr Kozłowski poinformował o zaistniałej sytuacji, zapewnił, że osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną zostały poddane kwarantannie oraz zaapelował o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń. 

 

Telefonicznie uzyskaliśmy w kozienickim sanepidzie informację, że wkrótce powinien ukazać się komunikat z opisem przypadku.

 

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że w kozienickim szpitalu wstrzymane zostały przyjęcia na Oddział Zakaźny, a personel poddany został testom - jak na razie gotowa jest około połowa wyników, wszystkie negatywne.

 

Treść dzisiejszego komunikatu sanepidu:

 

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 4 kwietnia 2020 r.

  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym/(ostatnia doba): 3/(0)
  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową ogółem/na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 170/19
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/(ostatnia doba): 0/(0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/(ostatnia doba)2/(1)
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 1/(0)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 (przypadki z terenu powiatu kozienickiego) / (ostatnia doba): 0/(0)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:

 

 

 

 

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe