Potwierdzone zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników Elektrowni Kozienice

  • 06.04.2020, 17:07 (aktualizacja 06.04.2020, 17:29)
  • Albert Kopański
Potwierdzone zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników Elektrowni… Rafał T / fotopolska.eu
Rzecznik prasowy Elektrowni Kozienice, Piotr Kutkowski, potwierdził zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników.

 

 Potwierdzamy, że u jednego z pracowników Elektrowni Kozienice zostało potwierdzone  zakażenie, w związku z tym część pracowników Elektrowni została objęta kwarantanną. Działamy ściśle według obowiązujących procedur i pozostając w kontakcie z odpowiednimi służbami, których zadaniem jest ustalanie między innymi ognisk choroby.

 

 

– poinformował rzecznik, który opisał również bieżące działania zapobiegawcze w Elektrowni:

 

Obok już prowadzonych działań prewencyjnych, jak na przykład mierzenie temperatury wszystkim osobom wchodzącym na teren Elektrowni, przechodzenie przez wszystkich pracowników przez maty dekontaminacyjne, zakaz wjazdu samochodów, ograniczenie przemieszczania się na terenie przedsiębiorstwa, skierowanie znacznej część pracowników administracyjnych do pracy zdalnej, stosowanie środków dezynfekcyjnych  czy wprowadzenie zaostrzonych regulacji dotyczących przewozów pracowniczych, obecnie  pracownicy przy wejściu na teren przedsiębiorstwa zaopatrywani są w jednorazowe rękawice i maseczki ochronne, które bezwzględnie muszą używać przez cały dzień pracy. Każdy z pracowników został także zaopatrzony w indywidualne środki dezynfekcyjne. W związku ze szczególnym znaczeniem naszego przedsiębiorstwa dla bezpieczeństwa energetycznego kraju stale też uczulamy naszych pracowników na bardzo odpowiedzialne zachowania, by zminimalizować ryzyko związane z epidemią. Przygotowaliśmy rożne scenariusze działań, które będą w razie konieczności wdrażane w zależności od rozwoju sytuacji.

 

Kozienicki sanepid podkreśla, że pracownik nie jest mieszkańcem powiatu kozienickiego, toteż przypadek ten nie pojawi się w naszych statystykach.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
TomaSz
TomaSz 06.04.2020, 20:03
OKO, proszę.... nowsze foto...
Acz z sentymentem ja na to?
Chorych mamy w tym kraju wielokrotne wiecej, niźli oficjalne jest komunikowane. To chyba oczywistym dla wszystkich. Zachowajmy zdrowy rozsądek
Dużo zdrowia

Pozostałe