Ruszyła wielka akcja szycia maseczek dla mieszkańców Gminy Kozienice „Maseczka dla Mieszkańca”!

  • 10.04.2020, 10:02 (aktualizacja 10.04.2020, 10:07)
  • Albert Kopański
Ruszyła wielka akcja szycia maseczek dla mieszkańców Gminy Kozienice „Maseczka…
W ramach licznych, oddolnych inicjatyw trwa produkcja maseczek ochronnych, które trafiają nie tylko do służb medycznych, ale także do mieszkańców. Ponieważ wielu Kozieniczan, wiele lokalnych organizacji, firm i instytucji chce się włączyć do działań w walce z koronawirusem - a nie wie gdzie? z kim? kiedy? i dla kogo? Urząd Miejski w Kozienicach przyjmuje rolę koordynatora uruchamiając akcję „Maseczka dla Mieszkańca”. Bezpośrednia realizacja powierzona została Stowarzyszeniu „Przystanek Inicjatywa”

UWAGA: W TYM MOMENCIE ARTYKUŁEM SZCZEGÓLNIE POTRZEBNYM SĄ GUMKI! PROSIMY O KONTAKT KAŻDEGO, KTO JEST W STANIE POMÓC W ICH ZORGANIZOWANIU!

 

 

Ruszyła wielka akcja szycia maseczek dla mieszkańców Gminy Kozienice

Do inicjatywy może dołączyć każdy!

W ramach licznych, oddolnych inicjatyw trwa produkcja maseczek ochronnych, które trafiają nie tylko do służb medycznych, ale także do mieszkańców. Ponieważ wielu Kozieniczan, wiele lokalnych organizacji, firm i instytucji chce się włączyć do działań w walce z koronawirusem - a nie wie gdzie? z kim? kiedy? i dla kogo?

- Urząd Miejski w Kozienicach przyjmuje rolę koordynatora uruchamiając akcję „Maseczka dla Mieszkańca”.

Bezpośrednia realizacja powierzona została Stowarzyszeniu „Przystanek Inicjatywa”

Motto akcji to: „ Umiesz szyć i masz maszynę - dołącz. Nie umiesz - wesprzyj logistycznie”.

Inicjatywa wystartowała w czwartek, 9 kwietnia, od godz.12.00

Aby dołączyć do akcji należy skontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu:

882 126 601 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: [email protected]

Wyłącznie pod wskazanym numerem telefonu oraz adresem e-mail przyjmowane będą zgłoszenia od:

  • chętnych do szycia,
  • chętnych do przekazywania materiałów, nici, gumek, itp.,
  • chętnych do przyjęcia przekazanych materiałów w celu uszycia maseczki,
  • chętnych do przekazywania gotowych maseczek,
  • osób potrzebujących maseczek.*)

Maseczki będzie można nieodpłatnie odbierać - po uprzednim mailowym lub telefonicznym ustaleniu – w lokalu na dworcu PKS w Kozienicach przy ulicy Warszawskiej 4 lok.7. *W pierwszej kolejności przekazywane będą osobom powyżej 65 roku życia.

Działając w myśl powiedzenia, że nie wyważa się otwartych drzwi, wszystkim szyjącym polecamy korzystanie z doświadczenia innych – na stronie https://www.nieladafundacja.org/szyjemy-maseczki  dostępne są instrukcje szycia i wzory opracowane we współpracy ze specjalistami medycznymi.

Uwaga: Przekazując maseczki prosimy, abyście Państwo pamiętali, że w noszeniu maski nie chodzi o to, by nie zarazić siebie, tylko by nie rozsiewać wirusów zarażając innych, zwłaszcza podczas kilkudniowego bezobjawowego okresu na początku infekcji. Dlatego też każda maska jest lepsza niż jej brak.

 


 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe