Obchody święta Konstytucji 3 Maja w Kozienicach

  • 05.05.2020, 11:43
  • Albert Kopański
Obchody święta Konstytucji 3 Maja w Kozienicach For. Radio Plus
Obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Kozienicach w tym roku ograniczono do złożenia wiązanek i zapalenia zniczy pod Pomnikiem Niepodległości przez delegacje.


 

Tegoroczne święto uchwalenia Konstytucji przybrało nieco inny wymiar niż dotychczas. Ze względu na panujący stan epidemiologiczny niemal w całej Polsce obchody ograniczono do minimum. Uroczystości w Kozienicach obejmowały składanie wiązanek i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Niepodległości przez wybrane delegacje.

 

Zarząd Enei Wytwarzanie, w imieniu którego swoją obecność zaznaczył Marcin Łukasiewicz, wiceprezes ds. pracowniczych, uczcił rocznicę uchwalenia Konstytucji składając kwiaty w miejscu obchodów. W uroczystościach wziął udział również Jacek Bolek, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Enei Wytwarzanie.

 

Uchwalenie Konstytucji upamiętnione zostało także przez przedstawicieli Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego, Forum Ziemi Kozienickiej, Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego im. majora Hubala z Kozienic oraz Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości w radzie miejskiej w Kozienicach.

 

O godzinie 12:00 wartę przy pomniku zaciągnęli członkowie Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych. Złożyli oni także kwiaty przy popiersiu króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Kozienicach. W obliczu panującej pandemii tegoroczne święto nabrało wyjątkowego znaczenia.

 

(materiał Enea Wytwarzanie)

Albert Kopański

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe