Targowisko w Kozienicach zostanie unowocześnione!

  • 08.05.2020, 09:04 (aktualizacja 08.05.2020, 09:11)
  • Albert Kopański
Targowisko w Kozienicach zostanie unowocześnione!
Samorząd Mazowsza wybrał projekty do dofinansowania unijnego w ramach PROW 2014-2020. 12 gmin otrzyma blisko 9,4 mln zł na budowę i przebudowę targowisk. Pieniądze na infrastrukturę służącą promocji i sprzedaży lokalnych produktów, trafią również do dwóch gmin z subregionu radomskiego.

Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Gmina Kozienice otrzyma milion złotych na przebudowę miejskiego targowiska. 

 

Wszystkie targowiska wybudowane lub przebudowane dzięki dofinansowaniu zostaną opatrzone nazwą „Mój Rynek”. Będą utwardzone, oświetlone, wyposażone w sanitariaty i parkingi oraz przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Przynajmniej połowę ich powierzchni handlowej zajmą zadaszone stoiska.

 

Głównym celem programu jest stworzenie infrastruktury służącej promocji i sprzedaży lokalnych produktów. W zeszłym roku, na budowę targowisk Mazowsze przeznaczyło 21,5 mln zł. Dzięki tym środkom podpisano 23 umowy. W tym roku do rozdysponowania było 9,5 mln zł.

 

O unijne wsparcie mogły ubiegać się gminy, powiaty lub ich związki. Wysokość dofinansowania to 63,63 proc. kosztów kwalifikowanych całego przedsięwzięcia, a maksymalna kwota wsparcia - 1 mln zł.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe