INFORMACJA O BIEŻĄCEJ SYTUACJI w SP ZZOZ w KOZIENICACH

  • 16.05.2020, 11:25
  • Albert Kopański
INFORMACJA O BIEŻĄCEJ SYTUACJI w SP ZZOZ w KOZIENICACH
Czyli - ponownie - o tym, co, jak i w jakim zakresie funkcjonuje obecnie w kozienickim szpitalu. Informacja nadesłana przez Pełnomocnika Dyrektora ds. SZJ w SP ZZOZ w Kozienicach.

Nawiązując do wcześniejszych informacji o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ w Kozienicach, zgodnie z naszymi założeniami wznowiliśmy realizację świadczeń zdrowotnych we wszystkich oddziałach szpitalnych. Decyzja o szerszej działalności niż w innych placówkach medycznych w SP ZZOZ w Kozienicach jest podyktowana dobrem pacjentów, nie tylko tych którzy są chorzy na COVID-19. Pamiętajmy, że nadal wiele osób wymaga porady lekarskiej z powodu szeregu chorób przewlekłych.

Od dnia 13 maja 2020 r. przyjmujemy chorych do Oddziału Zakaźnego, a od 18 maja 2020 roku wznawiamy przyjęcia do Oddziału Otolaryngologii.

Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna oraz wykonywanie badań w Pracowniach Diagnostycznych odbywa się na zasadach podanych w komunikacie z dnia 05 maja 2020 roku.

Jednocześnie przypominamy, że w strukturach SP ZZOZ w Kozienicach w grudniu ubiegłego roku uruchomiliśmy Podstawową Opiekę Zdrowotną, zachęcamy do składania deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki, położnej podstawowej opieki zdrowotnej w SP ZZOZ w Kozienicach. Zapraszamy do naszej Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Pomimo stosowania środków ochrony osobistej oraz szeregu innych zabezpieczeń przed zakażeniem koronawirusem wykryto zakażenie COVID-19 u jednego z pacjentów w Oddziale Wewnętrznym z Pododdziałem Kardiologii. W związku z tym wstrzymaliśmy od dnia 12 maja 2020 roku przyjęcia pacjentów do tego oddziału. Pacjent został przewieziony do jednoimiennego szpitala zakaźnego. Pozostali pacjenci przebywający w Oddziale Wewnętrznym z Pododdziałem Kardiologii oraz pracownicy tego oddziału zostali przebadani w kierunku zakażenia COVID-19. Oczekujemy na wyniki badań. Obecnie jest prowadzone dochodzenie epidemiologiczne. Informujemy wszystkich zainteresowanych, że pacjenci (obecnie 22 osoby), przybywający w oddziale są należycie zabezpieczeni przed zakażeniem zgodnie z obowiązującymi procedurami w zakresie zapobiegania chorobom zakaźnym. Po przeprowadzeniu wszelkich procedur związanych z zakażeniem oraz po powzięciu informacji o wydaniu pozytywnej decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kozienicach w trybie natychmiastowym wznowimy przyjęcia do oddziału.

W związku z dochodzącymi do nas licznymi informacjami, nie do końca sprawdzonymi, pragniemy poinformować mieszkańców Kozienic, że wszyscy pracownicy
SP ZZOZ w Kozienicach powracający z izolacji, bądź kwarantanny są mile widziani na swoich stanowiskach pracy. Nasz personel medyczny każdego dnia realizując świadczenia zdrowotne naraża swoje zdrowie i życie ratując innych. W tym trudnym czasie wspierajmy pracowników medycznych, w ten sposób uznając ich zasługi dla każdego z nas. Pamiętać należy, że wspólne zrozumienie i pomoc jest ważnym elementem życia każdego społeczeństwa, także tego lokalnego.

Miło jest nam otrzymywać telefonicznie, w bezpośrednich rozmowach, czy też na piśmie słowa podziękowania za organizację pracy, pomoc pacjentom, którzy niejednokrotnie jeżdżą od placówki medycznej do placówki medycznej i dopiero u nas otrzymują poradę medyczną. Jedna z pacjentek napisała, cytuję „Proszę przyjąć moje serdeczne podziękowanie, które kieruję do Pana jako Dyrektora Szpitala za organizację pracy podległego Panu zespołu oddziału zakaźnego (…) za podejście do pacjenta pełne wyrozumiałości, spokoju, za udzielenie rzetelnej informacji, za stworzenie poczucia bezpieczeństwa (…). Podmiotowe traktowanie pacjenta, którego doświadczyłam w Pana szpitalu jest godne każdej pochwały i przykładem do naśladowania przez inne placówki medyczne….”. Dziękujemy za słowa uznania.

Pragniemy serdecznie podziękować za otrzymaną wszelką pomoc od wielu firm i osób prywatnych. Każda pomoc sprawia, że czujemy się bezpieczniej przy wykonywaniu powierzonych zadań w tak trudnej sytuacji spowodowanej epidemią COVID-19. Niejednokrotnie okazana pomoc przez darczyńców zapewniła jedyną, pełną ochronę i bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu medycznego w realizacji świadczeń zdrowotnych..

Jednakże, ze względu na dużą absencję personelu medycznego, jesteśmy zmuszeni częściowo ograniczyć udzielanie świadczeń zdrowotnych. W chwili obecnej nie świadczy pracy powyżej 80 pracowników, spośród których 1 osoba jest objęta izolacją, a 9 osób jest objętych kwarantanną przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Kozienicach, inni przebywają na zwolnieniach lekarskich bądź opiekują się swoimi bliskimi.

Życzymy pracownikom przebywającym na zwolnieniach lekarskich szybkiego powrotu do zdrowia, oczekujemy Was w pracy. Liczymy na to, że wznowienie działalności żłobków i przedszkoli na terenie Powiatu Kozienickiego spowoduje powrót pracowników do swoich miejsc pracy.

Szpital Powiatowy w Kozienicach jest otwarty dla wszystkich tych, którzy wymagają pomocy i to się nie zmieni. Zapewniamy, że każdy pacjent w stanie zagrożenia zdrowia i życia otrzyma należytą pomoc, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.


 

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

Dyrekcja i Pracownicy

SP ZZOZ w Kozienicach


 

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe