AKTUALIZACJA INFORMACJI O BIEŻĄCEJ SYTUACJI w SP ZZOZ w KOZIENICACH, stan na dzień 22 maja 2020 roku

  • 23.05.2020, 08:13
  • Albert Kopański
AKTUALIZACJA INFORMACJI O BIEŻĄCEJ SYTUACJI w SP ZZOZ w KOZIENICACH, stan…
Po naszej przedwczorajszej informacji opartej o rozmowę z zastępcą dyrektora SP ZZOZ w Kozienicach - najnowszy komunikat oficjalny.

Jak informuje Roman Wysocki, Dyrektor SP ZZOZ w Kozienicach, na terenie placówki doszło w ostatnich dniach do kolejnych zakażeń koronawirusem. Dokładnie od 12 maja do 20 maja potwierdzono 18 przypadków koronawirusa. Aktualnie na terenie placówki przebywa osiem chorych osób. Dwie zakażone osoby spośród personelu (pielęgniarka i pracownik Działu Higieny – salowa przebywają w izolacji domowej i nie wykazują jak na razie objawów. Jak do tej pory, siedem osób zostało przewiezionych do jednoimiennych szpitali zakaźnych w Radomiu oraz Warszawie. Wśród nich jest lekarz oraz pielęgniarka Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologii, którzy przebywają w Szpitalu w Warszawie. Na dzień dzisiejszy stan ich zdrowia jest stabilny. Osiemnastą zakażoną osobą był mieszkaniec powiatu kozienickiego, który zmarł przed kilkoma dniami. To jednocześnie trzecia ofiara koronawirusa na tym terenie.

 

Największe ognisko koronawirusa w SP ZZOZ w Kozienicach zanotowano w Oddziale Wewnętrznym z Pododdziałem Kardiologii, który aktualnie jest zamknięty. Prawdopodobnie będzie nieczynny do końca maja 2020 roku, ale to jeszcze będzie zależeć od decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kozienicach. Wiadomo również, że niebawem oddział przejdzie gruntowną dekontaminację. Po powzięciu informacji o wydaniu pozytywnej decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kozienicach w trybie natychmiastowym wznowimy przyjęcia do oddziału.

 

Na dzień dzisiejszy możemy powiedzieć, że od poniedziałku 25 maja 2020 roku będziemy przyjmować chorych do wszystkich oddziałów szpitalnych za wyjątkiem Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologii.

 

Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna oraz wykonywanie badań w Pracowniach Diagnostycznych odbywa się na zasadach podanych w komunikacie z dnia 05 maja 2020 roku.

 

Jednocześnie przypominamy, że w strukturach SP ZZOZ w Kozienicach w grudniu ubiegłego roku uruchomiliśmy Podstawową Opiekę Zdrowotną, zachęcamy do składania deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki, położnej podstawowej opieki zdrowotnej w SP ZZOZ w Kozienicach. Zapraszamy do naszej Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

 

Szpital Powiatowy w Kozienicach jest otwarty dla wszystkich tych, którzy wymagają pomocy i to się nie zmieni. Zapewniamy, że każdy pacjent w stanie zagrożenia zdrowia i życia otrzyma należytą pomoc, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

 

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

 

Dyrekcja i Pracownicy

 

SP ZZOZ w Kozienicach


 


 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe