Aktualizacja informacji o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ z dnia 29 maja 2020 roku

 • 29.05.2020, 14:03 (aktualizacja 29.05.2020, 14:10)
 • Albert Kopański
Aktualizacja informacji o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ z dnia 29 maja 2020 roku
Najnowsze zestawienie oficjalnych informacji o sytuacji i działalności kozienickiego Szpitala.

Nawiązując do wcześniejszych informacji o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ w Kozienicach, informujemy, że przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności obecnie realizujemy świadczenia zdrowotne w oddziałach szpitalnych w zakresie: urologii, traumatologii i ortopedii, chirurgii ogólnej, neurologii, ginekologii i położnictwa, pediatrii, anestezjologii i intensywnej terapii, ratownictwa medycznego w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, otolaryngologii, chorób zakaźnych.

 

Nadal nie przyjmujemy pacjentów do Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologii, który obecnie jest poddany sprzątaniu i dekontaminacji. Oczekujemy na wyniki badań. Po przeprowadzeniu wszelkich procedur związanych z zakażeniem oraz po powzięciu informacji o wydaniu pozytywnej decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kozienicach w trybie natychmiastowym wznowimy przyjęcia do oddziału. Mamy nadzieję, że w pierwszym tygodniu czerwca będą funkcjonować już wszystkie oddziały.

 

W związku z dochodzącymi do nas licznymi informacjami, nie do końca sprawdzonymi, pragniemy poinformować mieszkańców Kozienic, że Oddział Urologii w SP ZZOZ w Kozienicach nie zostanie zamknięty. Po wygaśnięciu zawartej umowy z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym JUMO na lekarskie świadczenia zdrowotne w zakresie urologii, zapewniamy wszystkich zainteresowanych, że pacjenci będą mogli korzystać ze świadczeń z zakresu chorób urologicznych w nie mniejszym zakresie niż dotychczas.

 

W SP ZZOZ w Kozienicach można się rejestrować do Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej telefonicznie lub osobiście. W okresie trwania pandemii COVID-19 zachęcamy wszystkich do rejestracji telefonicznej. Pacjenci mogą korzystać z usług Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w:

 

 • Poradni Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej,

 • Poradni Chirurgii ogólnej,

 • Poradni Kardiologicznej – tylko pilne przypadki,

 • Poradni Urologicznej – teleporady,

 • Poradni Diabetologicznej – teleporady,

 • Poradni Endokrynologicznej – teleporady,

 • Poradni Otolaryngologicznej – teleporady oraz pilne przypadki wymagające bezpośredniej interwencji lekarza,

 • Poradni Ginekologiczno – Położniczej – pilne przypadki oraz opieka okołoporodowa,

 • Poradni Chorób Zakaźnych – teleporady.

 

Nie udzielamy porad w Poradni Onkologicznej, ponieważ na chwilę obecną nie mamy podpisanej umowy z lekarzem specjalistą w zakresie onkologii. Jesteśmy na etapie negocjacji, prawdopodobnie uda na się wznowić działalność Poradni Onkologicznej w lipcu tego roku.

 

W ramach Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w Pracowniach Diagnostycznych wykonujemy badania diagnostyczne takie jak: tomografia komputerowa, RTG, USG, gastroskopia, kolonoskopia, EEG, Echo serca, testy wysiłkowe, Holter RR, Holter EKG.

 

Jednocześnie przypominamy, że w strukturach SP ZZOZ w Kozienicach funkcjonuje Podstawowa Opieka Zdrowotna, zachęcamy do składania deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki, położnej podstawowej opieki zdrowotnej w SP ZZOZ w Kozienicach. Zapraszamy do naszej Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

 

Pacjenci mogą korzystać z Pracowni Radiologii i USG, z wyłączeniem wykonywania zdjęć rtg stomatologicznych. Ograniczenia w zakresie wykonywania badań radiologicznych wynikają z konieczności zapobiegania zakażeniu koronawirusem oraz koniecznością wykonywania niezbędnych przeglądów technicznych aparatów RTG, np.: przegląd techniczny tomografu komputerowego. Informacja o przeglądach technicznych aparatury, bądź ich awarii jest dostępna w SP ZZOZ w Kozienicach pod nr telefonu
48 67 97 171 lub 48 67 97 163.

 

Laboratorium Analityczne Centralne w SP ZZOZ w Kozienicach działa w pełnym zakresie. Ponadto w Laboratorium Analitycznym Centralnym od dnia 20 maja 2020 roku każdy może wykonać badania na obecność przeciwciał (Anty-SARS- CoV-2) przeciwko zespołowi ciężkiej, ostrej niewydolności oddechowej spowodowanej koronawirusem (SARS-CoV-2). Badanie jest testem pomocniczym w określeniu reakcji imunologicznej na SARS-CoV-2. Koszt badania wynosi 80 zł.

 

Od 26 maja 2020 roku istnieje możliwość pobierania materiału do badań molekularnych – wymazowych COVID-19 (PCR) u każdego chętnego pacjenta za odpłatnością. Pobrane próbki będą wysyłane do specjalistycznych pracowni diagnostycznych. Koszt tego badania to 560 zł. Zapraszamy indywidualne osoby oraz zakłady pracy do zamawiania powyższych testów.

 

W SP ZZOZ w Kozienicach pracuje ogółem 497 pracowników medycznych. Na zwolnieniach lekarskich, kwarantannie, świadczeniach rehabilitacyjnych przebywa obecnie 58 osób. Obecnie dwie osoby są hospitalizowane w szpitalu jednoimiennym w Warszawie, 1 osoba w Oddziale Zakaźnym naszego Szpitala 3 osoby są objęte izolacją, a 20 osób jest objętych kwarantanną przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Kozienicach, inni przebywają na zwolnieniach lekarskich bądź opiekują się swoimi bliskimi.

 

W Oddziale Zakaźnym pacjenci są leczeni na pierwszym I piętrze, gdzie przebywa obecnie 9 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem (COVID-19).

 

Jednocześnie chcieliśmy Państwa poinformować o problemach, z którymi borykamy się na co dzień w związku z zakończeniem rozpoczętych inwestycji unijnych. Najwięcej problemów przysparza nam Projekt „Termomodernizacja SP ZZOZ w Kozienicach”. Projektując termomodernizację w planach przy wymianie centralnego ogrzewania i rur ciepłej wody pominięto wymianę rur dla dostarczania zimnej wody. Stan instalacji wodno – kanalizacyjnej jest w bardzo kiepskim stanie. Niestety musimy wymienić też rury dla dostarczania zimnej wody, ale na to nie ma środków finansowych przeznaczonych w w.w projekcie.

 

W najbliższym czasie najważniejszym problemem, któremu musimy stawić czoło jest zamknięcie Bloku Operacyjnego oraz Traktu Porodowego z powodu przeprowadzania prac remontowo – modernizacyjnych w ramach termomodernizacji. W strukturach SP ZZOZ w Kozienicach mamy cztery oddziały zabiegowe, które wykonują zabiegi operacyjne na Bloku Operacyjnym. Należy pamiętać, że na ograniczenie działalności w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych w SP ZZOZ w Kozienicach musimy uzyskać zgodę Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Mamy dwie propozycje: albo zamknąć zabiegowe oddziały szpitalne i nie wykonywać żadnych zabiegów operacyjnych, albo wykonywać remont i wydzielić miejsce, gdzie będzie można je wykonywać. Praca w warunkach remontu spowoduje wydłużenie okresu przeprowadzanego remontu, a przede wszystkim ograniczy ilość wykonywanych zabiegów operacyjnych. Należy wziąć pod uwagę fakt, że Blok Operacyjnym, Trakt Porodowy to strefy czyste, nie możemy sobie pozwolić na zagrożenie epidemiologiczne z powodu przeprowadzanych prac remontowych. Zamknięcie częściowe Bloku Operacyjnego, czyli podzielenie remontu jakby na dwie części wiązałoby się z wydłużeniem terminu remontu od lipca do października. Poza tym i tak nie moglibyśmy wykorzystać wszystkich możliwości operacyjnych tych oddziałów.

 

Uważamy, że lepszym rozwiązaniem będzie całkowite zamknięcie Bloku Operacyjnego, Traktu Porodowego na okres około jednego miesiąca lub ostatecznie półtora miesiąca i wykonanie koniecznych prac remontowych. Firma przeprowadzająca prace remontowe nie zgadza się na skrócenie okresu remontu do jednego miesiąca, proponują aby remont odbył się w przez półtora miesiąca lub dwa. Będziemy negocjować okres przeprowadzenia tego remontu.

 

To nie są jedyne problemy inwestycyjne. Kolejne problemy są związane z rozpoczętą inwestycją unijną Informatyzacja Apteki Szpitalnej.

 

Pragniemy serdecznie podziękować za otrzymaną wszelką pomoc od wielu firm i osób prywatnych. Każda pomoc sprawia, że czujemy się bezpieczniej przy wykonywaniu powierzonych zadań w tak trudnej sytuacji spowodowanej epidemią COVID-19. Niejednokrotnie okazana pomoc przez darczyńców zapewniła jedyną, pełną ochronę i bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu medycznego w realizacji świadczeń zdrowotnych.

 

UWAGA:

W związku z rozprzestrzenianiem się zakażenia COVID-19 oraz ogłoszonym stanem pandemii mogą nastąpić ograniczenia w przyjmowaniu pacjentów do poszczególnych Oddziałów Szpitalnych, Poradni Specjalistycznych, Pracowni Diagnostycznych. Jak już wcześniej zaznaczono ograniczenia mogą także wynikać z powodu nieobecności w pracy pracowników medycznych.

Szpital Powiatowy w Kozienicach jest otwarty dla wszystkich tych, którzy wymagają pomocy i to się nie zmieni. Zapewniamy, że każdy pacjent w stanie zagrożenia zdrowia i życia otrzyma należytą pomoc, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

 

Dyrekcja i Pracownicy

SP ZZOZ w Kozienicach

 

Albert Kopański

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe