Wielka skala pomocy. Enea Wytwarzanie walczy z koronawirusem

  • 02.06.2020, 15:39
  • Albert Kopański
Wielka skala pomocy. Enea Wytwarzanie walczy z koronawirusem
Już ponad 900 tysięcy złotych przekazała Enea Wytwarzanie na wsparcie finansowe szpitali, placówek medycznych oraz innych instytucji z terenu Regionu Radomskiego, które na co dzień pomagają pacjentom i walczą z koronawirusem. Była też pomoc rzeczowa.

Już w chwili pojawienia się zagrożenia pandemią Enea Wytwarzanie w trosce o zdrowie pracowników, zachowanie ciągłości działania i bezpieczeństwa energetycznego kraju podjęła szereg działań prewencyjnych na terenie spółki. Jednocześnie spółka zaczęła także wspierać szpitale, placówki medyczne oraz inne instytucje bezpośrednio zaangażowane w walkę z koronawirusem i pomoc pacjentom. W ten sposób za pośrednictwem Fundacji Enea po 100 tysięcy złotych otrzymały: Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Zwoleniu, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny sp. z o.o. w Radomiu, Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im dr B. Borzym w Radomiu. Najwięcej, bo 200 tys. złotych dostał Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr Tytusa Chałubińskiego w Radomiu.

 

- Było dla nas sprawą oczywistą, że powinniśmy udzielać wsparcia tym placówkom, które angażowały się w walkę z koronawirusem i znajdując się w trudnej, niekiedy wręcz dramatycznej sytuacji, wnioskowały do nas o pomoc. To one same określały potrzeby, my podejmowaliśmy decyzje w najszybszych z możliwych terminach. Za przekazane za pośrednictwem Fundacji Enea pieniądze placówki mogły zakupywać potrzebny sprzęt, urządzenia, środki do dezynfekcji czy indywidualnej ochrony

 

 

– powiedział Antoni Józwowicz, Prezes Zarządu Enei Wytwarzanie.

 

Urządzenie do dezynfekcji

 

Szpital w Kozienicach, oprócz wspomnianej pomocy otrzymał też od Enei Wytwarzanie bezpośrednie wsparcie materialne – spółka wyposażyła placówkę w maty dekontaminacyjne, zestawy rękawiczek i maseczek, mydło w płynie, środki higieny osobistej, środki bakteriobójcze, wodę oraz meble. Zostało także zakupione urządzenie do dezynfekcji ambulansów wraz z płynem Ultra Spray. Jest to kompleksowy system do dezynfekcji karetek za pomocą suchej mgły. Natomiast Wiceprezes ds. Pracowniczych, Marcin Łukasiewicz, z własnej inicjatywy zakupił materace przeciwodleżynowe.

 

Maseczki i maty

 

Enea Wytwarzanie w trosce o zdrowie najbardziej potrzebujących przekazała maseczki podopiecznym Domu Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach, natomiast stowarzyszenie „Z potrzeby serca” oraz stowarzyszenie „Grabowianie” z Grabowa nad Pilicą zostały przez spółkę wyposażone w materiały niezbędne do uszycia masek, w ramach akcji charytatywnego szycia maseczek na potrzeby osób, które najbardziej narażone są na zarażenie koronawirusem.

Środki ochrony w postaci maseczek wielokrotnego użytku, płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni oraz mydła w płynie otrzymały również placówka Socjalizacyjna Panda oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Opactwie. Podobne wsparcie dostały również Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji, a także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach oraz Urząd Miejski w Kozienicach.

 

W niesienie pomocy włączyły się też działające w Elektrowni Kozienice związki zawodowe, wspierając szycie maseczek dla okolicznych mieszkańców.

Owocna okazała się również współpraca ze strażakami i Grupą Motocyklową HusarR z Kozienic - jej członkowie instruowali pracowników Enei Wytwarzanie w zakresie stosowania środków ochrony indywidualnej.

 

Walka z koronawirusem wciąż trwa, a Enea Wytwarzanie nieustannie angażuje się w tę walkę.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe