INFORMACJA O BIEŻĄCEJ SYTUACJI w SP ZZOZ w KOZIENICACH - COVID-19 wśród personelu Pracowni Radiologii i USG

  • 04.06.2020, 11:17 (aktualizacja 04.06.2020, 14:20)
  • Albert Kopański
INFORMACJA O BIEŻĄCEJ SYTUACJI  w SP ZZOZ w KOZIENICACH - COVID-19 wśród personelu Pracowni Radiologii i USG
Kolejna oficjalna aktualizacja informacji.

 

Informujemy, że w związku z wykryciem zakażenia COVID-19 wśród personelu medycznego Pracowni Radiologii i USG, a tym samym braku możliwości wykonywania diagnostyki obrazowej (RTG, Tomografii Komputerowej, Mammografii), zostały wstrzymane przyjęcia pacjentów wymagających powyższych badań do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jednocześnie informujemy, że w obecnej sytuacji nie wykonujemy badań ambulatoryjnych w tym zakresie.

Po przeprowadzeniu wszelkich procedur związanych z zakażeniem oraz po powzięciu informacji o wydaniu pozytywnej decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej wznowimy przyjęcia.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

Dyrekcja i Pracownicy

SP ZZOZ w Kozienicach

***

AKTUALIZACJA

Komentarz  Redakcji Tygodnika OKO:  Jak wynika z naszych informacji, zakażenie stwierdzono u jednej osoby z personelu technicznego, w związku z czym pozostały średni personel techniczny skierowany został na kwarantannę. Nie dotyczy to lekarzy-radiologów. Po siedmiu dniach kwarantanny u pracowników mają zostać przeprowadzone testy, wtedy też więc zapewne (środa/czwartek) dowiemy się, jak wygląda sytuacja. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że rutynowo stosowane podczas wskazanych wyżej badań środki ostrożności same z siebie ograniczają możliwość transmisji wirusa, zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo zarażenia pacjentów.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe