Referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Magnuszew nieważne

  • 20.07.2020, 08:50 (aktualizacja 20.07.2020, 09:04)
  • Albert Kopański
Referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Magnuszew nieważne
Z informacji udzielonej nam przez Biuro Komisarza Wyborczego w Radomiu wynika, że refendum w sprawie odwołania Rady Gminy Magnuszew uznane zostało za nieważne z powodu zbyt małej frekwencji.

O tle i kontrowersjach dotyczących zorganizowania referendum pisaliśmy w połowie maja TUTAJ.

28 kwietnia 2020 r. pełnomocnik inicjatora referendum przekazał Komisarzowi Wyborczemu w Radomiu II wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Magnuszew przed upływem kadencji. Pełnomocnikiem inicjatora referendum był były radny, Stanisław Dawidowski.

W dniu 27 maja 2020 r. Komisarz  Wyborczy w Radomiu II wydał postanowienie o przeprowadzeniu referendum gminnego w sprawie odwołania Rady Gminy Magnuszew przed upływem kadencji. Termin referendum został wyznaczony na niedzielę 19 lipca 2020 r.

Warunkiem ważności referendum był udział w nim przynajmniej 2267 osób, tj. 3/5 głosujących w ostatnich wyborach samorządowych. Okazało się jednak, że w niedzielnym referendum zdecydowało się wziąć udział jedynie 837 osób, z czego 757 opowiedziało się za odwołaniem rady, a 80 przeciw. Oznacza to, że referendum jest nieważne i pozostanie bez wpływu na skład osobowy rady.

 

 

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe