„Potęga poMocy” wspiera młodzież!

  • 08.10.2020, 13:34 (aktualizacja 08.10.2020, 13:42)
  • Albert Kopański
 „Potęga poMocy” wspiera młodzież!
Enea Wytwarzanie w ramach Fundacji Enea i Programu Grantowego „Potęga poMocy” po raz kolejny wsparła inicjatywę ważną dla młodzieży i społeczności szkolnej

Enea Wytwarzanie wspólnie z Fundacją Enea od kilku lat realizują projekty ważne dla lokalnej społeczności. Dofinansowanie z Programu Grantowego „Potęga poMocy” trafia do podmiotów, które w swoich projektach przyczyniają się do rozwoju dzieci i młodzieży, aktywizacji obszaru edukacji i sportu oraz promocji zdrowego trybu życia. Projektem, który spełnił powyższe założenia był turniej piłki siatkowej „Siata Wymiata!” zorganizowany przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Joker” przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach.

Turniej piłki siatkowej młodziczek zorganizowany został w sobotę, 3 października 2020 r. w Hali Sportowej Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu w Kozienicach. Zawody rozegrane zostały z udziałem 4 drużyn – z Wierzbicy, Raszyna, Szydłowca oraz Złotokłosa i 2 drużyn z Kozienic, czyli 72 zawodniczek i 6 trenerów. Przed rozpoczęciem rozgrywek drużyny podzielone zostały na dwie grupy po 3 zespoły, po czym doszło do starcia, półfinałów i meczy, które wyłoniły zwycięzców. W wyniku współzawodnictwa pierwsze miejsce turnieju wywalczył klub MUKS „Joker” Kozienice, drugie miejsce zdobył UKS Gepard Wierzbica, trzecim klubem został RAS Szydłowiec, czwarte miejsce przypadło zespołowi LKS Perła Złotokłos, na piątym miejscu uplasował się klub Orlęta Raszyn, zaś stawkę zamknęła drużyna KKS Kozienice.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju wszystkim drużynom wręczone zostały puchary, natomiast wśród wszystkich zawodniczek wybrano 6, które odznaczyły się największym talentem siatkarskim. Indywidualne statuetki powędrowały między innymi do dwóch siatkarek z Kozienic – Wiktorii Cytryniak z klubu MUKS „Joker” Kozienice i Oliwii Sucherman z drużyny KKS Kozienice. Najlepszą zawodniczką turnieju, wybraną przez sędziów i trenerów, została Natalia Grzelczak z zespołu „Joker” Kozienice. Zawodniczki zwycięskiej drużyny otrzymały nagrody indywidualne, natomiast wszyscy uczestnicy turnieju dostali okolicznościowe koszulki ufundowane przez Eneę Wytwarzanie.

Mimo panującej pandemii i obowiązku przestrzegania reżimu sanitarnego turniej cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy przybyli i zasiedli na trybunach. Wśród obecnych byli rodzice, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy zawodniczek, a także zaproszeni goście.

Jak zawsze nie zabrakło również przedstawicieli wolontariatu pracowniczego Enei Wytwarzanie, którzy chętnie pomagali w kwestiach organizacyjnych całego przedsięwzięcia.

Zrealizowany projekt był doskonałą okazją do integracji społeczności szkolnej, a także rodzin uczestników. Poza integracją dostrzec można było również elementy zdrowej rywalizacji, aktywności fizycznej i świetnej zabawy. Podczas wydarzenia promowano zdrowy tryb życia, ochronę i dbałość o zdrowie. Młode sportsmenki zachęcały do zdrowego odżywiania oraz czynnego uprawiania sportu, co przekłada się na duży zastrzyk pozytywnej energii i ogromną dawkę endorfin. Enea Wytwarzanie zawsze popiera tego rodzaju działania, a z pozytywną energią utożsamia się szczególnie.

Albert Kopański

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe