,,Oni byli pierwsi” – mobilna gra miejska oraz otwarcie stałej wystawy plenerowej już jutro! 

  • 09.10.2020, 13:23 (aktualizacja 09.10.2020, 14:07)
  • Albert Kopański
,,Oni byli pierwsi” – mobilna gra miejska oraz otwarcie stałej wystawy plenerowej już jutro! 
Już jutro, tj. 10 października odbędą się dwa wydarzenia mające ożywić i podtrzymać pamięć o czasach walki o Niepodległość i stacjonującej swego czasu w Kozienicach Grupie Legionów Polskich płk. Z. Zielińskiego.

 

Pierwszym z wydarzeń, które rozpocznie się o godzinie 14:00, będzie przygotowana przez Bibliotekę Publiczną Gminy Kozienice gra mobilna. Jak podaje organizator:

 

TYTUŁ: ,,Oni byli pierwsi – gra mobilna”

ORGANIZATOR: Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice

DATA PREMIERY: 10 październik 14:00

DLA KOGO: młodzież i osoby dorosłe

MIEJSCE STARTU: skwer miejski na Placu 15-go Stycznia

PRZESTRZEŃ ROZGRYWEK: miasto Kozienice

 

OPIS FABUŁY: Niepodległość. Sen? Marzenie? Choć wielu nie wierzy, że kraj, który na ponad 100 lat zniknął z map Europy, kiedykolwiek na nie powróci, to są tacy, którzy nie czekają, aż wolność spadnie z nieba. Biorą się do roboty. W 1915 roku podjęto decyzję o sformowaniu Grupy Polskich Legionów. Już wkrótce polscy żołnierze będą walczyć na froncie za swoją ojczyznę. Jednak wojsko to nie tylko starcia i potyczki. Zanim armia trafi na front, trzeba ją uzbroić, wyżywić, zakwaterować. Sprawne wojsko potrzebuje dobrego zaplecza. W Kozienicach ma powstać jedna z czterech stacji zbornych w Generalnym Gubernatorstwie Lubelskim. Już teraz trwa tam zaciąg. Jesteś gotowy podjąć wyzwanie? Czekają właśnie na Ciebie!

 

UWAGI:

  1. Na miejscu startu należy stawić się ze smartfonem lub tabletem (urządzanie powinno być NAŁADOWANE, mile widziane zabranie ze sobą powerbanka);

  2. Urządzenie mobilne (z systemem Android lub iOS) powinno mieć zainstalowaną darmową aplikację ActionTrack, za pomocą której trzeba będzie zeskanować kod QR, dostępny na miejscu startu;

  3. Na trasie gry, będą stali Wolontariusze, służący pomocą wsparciem technicznym;

  4. Na najlepszych Graczy będą czekały atrakcyjne nagrody;

  5. Po premierze (od 11 października) gra będzie udostępniona w wersji otwartej. Wtedy grać można w dowolnym momencie dnia i nocy, bez wcześniejszego zgłoszenia.

 

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Kozienickiego Andrzej Jung, Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski i Dyrektor Oddziału IPN w Warszawie prof. dr hab. Jerzy Eisler. Gra powstała w ramach realizacji projektu pt. ,,Oni byli pierwsi – Grupa Legionów Polskich płk. Z. Zielińskiego w Kozienicach i podczas walk o obronę Państwa Polskiego w 1920 r.” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 - 2022 w ramach Programu Dotacyjnego ,,Koalicje dla Niepodległej".

REGULAMIN GRY

Po atrakcjach mobilnych, przyjdzie czas na bardziej statyczne, co nie znaczy, że mniej interesujące: o godzinie 16:00 na skwerze miejskim na Placu 15-go Stycznia nastąpi uroczyste otwarcie stałej wystawy plenerowej pt. ,,Oni byli pierwsi – Grupa Legionów Polskich płk. Z. Zielińkiego w Kozienicach i podczas walk o obronę Państwa Polskiego w 1920 r.” Wystawa będzie zawierać zdjęcia i opisy dokumentów, osób, miejsc i obiektów związanych z pobytem Grupy Legionów w Kozienicach i biogramami wybranych bohaterów wojny 1920 r., a jej celem będzie przypominanie mieszkańcom o chlubnych kartach naszej historii.

 

Podsumowana zostanie również gra (będą nagrody!), będzie  diorama rekonstrukcyjna „Legiony Polskie w Kozienicach”, przewidziano również otwarcie legionowej polowej Herbaciarni.

 

Partnerami w realizacji projektu są Muzeum Regionalne im. prof. Tomasza Mikockiego w Kozienicach oraz Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Kozienickiego Andrzej Jung, Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski i Dyrektor Oddziału IPN w Warszawie prof. dr hab. Jerzy Eisler. 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe