UWAGA: INFORMACJA O BIEŻĄCEJ SYTUACJI w SP ZZOZ w KOZIENICACH

  • 09.10.2020, 14:46 (aktualizacja 13.10.2020, 20:49)
  • Albert Kopański
UWAGA: INFORMACJA O BIEŻĄCEJ SYTUACJI  w SP ZZOZ w KOZIENICACH
Ważne informacje o związanych z COVID-19 zmianach w funkcjonowaniu kozienickiego szpitala.

 

Informujemy, że w związku z wykryciem zakażenia COVID-19 u pacjenta Oddziału Urazowo – Ortopedycznego i koniecznością pobrania wymazów od personelu medycznego i pacjentów oddziału, wstrzymujemy przyjęcia pacjentów do dnia 13 października 2020 roku.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z poleceniem Wojewody Mazowieckiego dotyczącego dedykowania 24 łóżek, w tym dwóch łóżek intensywnej terapii, do leczenia pacjentów zakażonych COVID-19, wstrzymujemy przyjęcia planowe do Oddziałów: Chirurgii Ogólnej, Urazowo-Ortopedycznego, Laryngologicznego, Ginekologiczno – Położniczego, Urologicznego.

W celu zminimalizowania ryzyka zakażenia wirusem SARS CoV-2 wśród personelu medycznego oraz pacjentów w SP ZZOZ w Kozienicach prosimy, aby pacjenci zakwalifikowani do przyjęcia w trybie planowym do oddziałów szpitalnych w SP ZZOZ w Kozienicach przychodzili z wynikiem badania PCR w kierunku zakażenia COVID-19.

Przypominamy, że skierowanie na bezpłatne wykonanie badania wymazowego (PCR) pacjent ma możliwość uzyskać od lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ). Po wystawieniu zlecenia w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl, pacjent będzie mógł udać się do dowolnego punktu mobilnego w celu pobrania wymazu.

W SP ZZOZ w Kozienicach taki punkt mobilny znajduje się w niskim budynku obok Oddziału Zakaźnego tutejszego Szpitala (dokładna informacja jest umieszczona na drzwiach wejściowych do punktu pobrań). Pacjent, który otrzyma od lekarza POZ elektroniczne skierowanie na pobranie wymazu w kierunku zakażenia koronawirusem jest proszony o kontakt telefoniczny z nr 48 887 181 170 w dni robocze w godzinach od 8.00 do 14.00.

Wynik badania będzie następnie dostępny dla zlecającego lekarza w aplikacji gabinet.gov.pl, a dla pacjenta na jego Internetowym Koncie Pacjenta, dostępnym w serwisie www.pacjent.gov.pl.

Pragniemy również poinformować, iż w najbliższym czasie w SP ZZOZ w Kozienicach wznowimy przyjęcia do Poradni Onkologicznej oraz Oddziału Urologicznego.

ZWRACAMY SIĘ Z PROŚBĄ DO WSZYSTKICH PIELĘGNIAREK ORAZ OPIEKUNÓW MEDYCZNYCH O PODJĘCIE PRACY W ODDZIALE ZAKAŹNYM, A TAKŻE W INNYCH ODDZIAŁACH NASZEGO SZPITALA. OFERUJEMY ATRAKCYJNE WARUNKI FINANSOWE Z MOŻLIWOŚCIĄ NEGOCJACJI.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

Dyrekcja i Pracownicy

SP ZZOZ w Kozienicach

 

UWAGA, AKTUALIZACJA:

 

Sprostowanie do informacji podanej w dniu 09 października 2020 roku.

Informujemy, że skierowanie na bezpłatne badanie wymazowe (PCR) pacjent ma możliwość uzyskania od lekarza POZ tylko w przypadku wystąpienia u niego objawów infekcji. Po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem, to lekarz POZ decyduje o skierowaniu pacjenta na badanie wymazowe w kierunku Covid-19.

 

 

 

 

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe