Koronawirus - rozwój sytuacji w powiecie kozienickim

  • 12.10.2020, 17:03 (aktualizacja 12.10.2020, 17:24)
  • Albert Kopański
Koronawirus - rozwój sytuacji w powiecie kozienickim
Sytuacja epidemiologiczna w powiecie kozienickim zmienia się ostatnio dynamicznie i choć nie ma z pewnością powodów do paniki, nie są to niestety zmiany na lepsze.

Dzisiejszy komunikat kozienickiego sanepidu przedstawia się następująco:

 

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 12 października 2020 r.

 

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową ogółem: 562

  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową /(ostatnia doba): 55/(8)

  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0

  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym/(ostatnia doba): 53/(0)

  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia COVID-19/(ostatnia doba): 0/7/(1)

  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/(ostatnia doba): 225/(9)

  • liczba zgonów związanych z COVID-19 (przypadki z terenu powiatu kozienickiego) / (ostatnia doba): 11/(0)

  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 159/(1)

 

...co oznacza, że od wczoraj kwarantanną objęte zostało ponad 120 osób. Gdy składaliśmy w środę wieczorem (7 października) ostatni numer Tygodnika OKO, liczba ta była blisko o połowę niższa. Co gorsza, w ciągu ostatnich dni codziennie przebywało około 9 nowych przypadków zakażeń potwierdzonych. W ciągu tygodnia przybyło ich 54 - jest to 24% wszystkich przypadków na naszym terenie od początku pandemii. Pozytywem jest z kolei na pewno to, że od 18 września nie odnotowano u nas żadnego przypadku związanego z COVID-19 zgonu.

 

Sytuacja w kozienickim szpitalu również nie jest dobra: brakuje miejsc dla pacjentów z koronawirusem.

 

– Niestety, chorych przybywa, także tych wymagających respiratora. Mamy nie tylko zajęte te wszystkie łóżka, ale też mamy 4 czy 5 osób ponad plan. Już nie mamy gdzie ich umieszczać. Leżą i pod respiratorami i na zakaźnym i na OIOM-ie – mówił dyrektor kozienickiego szpitala Roman Wysocki.

 

Piątkowa aktualizacja o sytuacji kozienickiego szpitala (znajdziecie ją Państwo TUTAJ) przyniosła również informację o tym, że w związku z wykryciem zakażenia COVID-19 u pacjenta Oddziału Urazowo – Ortopedycznego i koniecznością pobrania wymazów od personelu medycznego i pacjentów oddziału, jednostka wstrzymała przyjęcia pacjentów do dnia 13 października. Jutro spróbujemy skontaktować się z dyrekcją szpitala i z pewnością poinformujemy Państwa, jak rozwija się sytuacja.

 

Również w innych miejscowościach powiatu sytuacja robi staje się coraz bardziej problematyczna.

 

W Gminie Głowaczów zarażony koronawirusem jest przewodniczący rady gminy, w związku z tym wszyscy radni gminy oraz wójt, sekretarz skarbnik, którzy uczestniczyli w sesji 05.10 udali się na kwarantannę, która potrwa do 15 października.

 

Nieciekawe jest również sytuacja w Garbatce-Letnisko. Wójt Gminy Garbatka-Letnisko informuje, iż w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców od dnia 12 października do odwołania obsługa interesantów będzie odbywała się wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminy wizyty w urzędzie.

 

Od 12 do 16 października 2020 r. w szkole w Garbatce-Letnisko nie będą prowadzone zajęcia lekcyjne, nie będzie też lekcji online, będą zorganizowane tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla tych uczniów, którzy nie przebywają w kwarantannie i nie mają objawów przeziębienia, a rodzice nie mogą zapewnić im opieki.

 

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe