Wybierz kobiety, które zmieniły świat. KDK zaprasza do udziału w plebiscycie

  • 12.10.2020, 19:35 (aktualizacja 12.10.2020, 19:38)
  • Albert Kopański
Wybierz kobiety, które zmieniły świat. KDK zaprasza do udziału w plebiscycie
„Wybieramy dziesięć kobiet najbardziej zasłużonych dla świata kultury i nauki” – to nazwa plebiscytu, który został ogłoszony w poniedziałek, 12 października, przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Grupę nieformalną z I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Mieszkańcy Gminy Kozienice mogą wziąć udział w specjalnym głosowaniu, a przy okazji wygrać nagrody.

 

Plebiscyt ma za zadanie zwrócenie uwagi mieszkańców Gminy Kozienice na rolę kobiet w kształtowaniu się współczesnego świata.

Na stronie Kozienickiego Domu Kultury opublikowane zostały dwie listy, każda zawiera po 20 nazwisk kobiet zasłużonych dla świata nauki oraz kultury. To właśnie one zostały nominowane w tym plebiscycie i to spośród tych nazwisk mieszkańcy mogą typować najbardziej zasłużone panie – wyjaśnia Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska i dodaje: – Każdy uczestnik może wskazać po dwie kobiety z danej kategorii, czyli maksymalnie cztery nazwiska.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mail [email protected], w temacie wiadomości wpisując hasło „Plebiscyt”, a w treści propozycje dotyczące zwyciężczyń plebiscytu.

Trzy pierwsze osoby, które najtrafniej wytypują zwyciężczynie głosowania zostaną nagrodzone. Przygotowaliśmy dla nich upominki oraz gadżety. Serdecznie zachęcam do udziału. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 października, do godz. 21.00 – zaznacza Elwira Kozłowska.

Rozstrzygnięcie plebiscytu i wręczenie nagród odbędzie się w trakcie wydarzenia kulturalnego w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka (spotkanie z gościem oraz wernisaż wystawy), zaplanowanego na 5 listopada 2020 roku.

Plebiscyt jest częścią inicjatywy „Kobieto ! Puchu marny ! – czy aby na pewno ?”, realizowanej przez Grupę nieformalną z I LO w Kozienicach. Inicjatywa ta wchodzi w skład projektu Kozienickiego Domu Kultury pn. „Razem dla kultury w Gminie Kozienice” i została dofinansowana z programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”.


 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe