Enea Wytwarzanie partnerem kulturalnych wydarzeń w Kozienicach, Zwoleniu i Radomiu

  • 14.10.2020, 11:39
  • Albert Kopański
Enea Wytwarzanie partnerem kulturalnych wydarzeń w Kozienicach, Zwoleniu…
W niedzielę, 11 października, zakończyły się koncerty oraz inne uroczyste spotkania w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia oraz Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Partnerem wydarzeń była Enea Wytwarzanie.

 

To był prawdziwie kulturalny tydzień dla sympatyków niecodziennych brzmień i spotkań. Fundacja Ars Antiqua Radomiensis od 8 do 11 października zorganizowała cykl koncertów dosłownie z dawnej epoki. 8 października kozieniczanie mieli możliwość posłuchania popularnych pieśni od renesansu do XIX wieku w wykonaniu Radomskiego Zespołu Sentymentalnego. 9 października w Zwoleniu wybrzmiały pieśni i arie renesansu i baroku w wykonaniu Karoliny Nosowskiej i Michała Danielewicza, natomiast 10 października w Radomiu odbył się koncert pt. „Podróż do Persji” w wykonaniu zespołu Jahiar Irani Trio. Cykl wydarzeń zwieńczyła uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Tomasika w kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela w Radomiu.

 

Od 4 do 11 października także Stowarzyszenie „Młyńska” zatroszczyło się o dostarczenie kulturalnych doznań. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej rozpoczął się od Mszy Świętej w kościele pw. Chrystusa Nauczyciela w Radomiu oraz koncertu zespołu „Olga Nawara i Przyjaciele”. Podczas kolejnych dni można było wziąć udział w spotkaniu autorskim z Ewą Czaczkowską, uczestniczyć w projekcji filmu pt. „Wojtyła. Śledztwo”, posłuchać dawnych piosenek wojskowych we współczesnej aranżacji w wykonaniu zespołu „Lustro” oraz wziąć udział w wernisażu wystawy i wieczorze wspomnień o Jerzym Kutkowskim. Organizatorzy zapraszali również na wernisaż wystawy „Moc w słabości się doskonali” poświęcony wspomnieniu księdza misjonarza Marcelego Prawicy, a także spektakl teatralny „Życie jest większe od legend” o księdzu kardynale Stefanie Wyszyńskim. Bardzo bogaty i różnorodny harmonogram wydarzeń zakończyła Msza Święta z okazji XX Dnia Papieskiego oraz koncert Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Pawła Szkopa.

 

Enea Wytwarzanie po raz kolejny włączyła się w szerzenie kultury i sztuki w obszarze działania spółki. Wstęp na wszystkie wydarzenia, z wyjątkiem filmu, był bezpłatny.

 

 Koncert Radomskiego Zespołu Sentymentalnego

 

 Koncert zespołu Lustro

 

Spektakl teatralny „Życie jest większe od legend” o księdzu kardynale Stefanie Wyszyńskim

 

Wieczór wspomnień o Jerzym Kutkowskim

 

Wernisaż wystawy poświęcony wspomnieniu ks. Marcelego Prawicy

 

Koncert Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z okazji XX Dnia Papieskiego

 

(materiał nadesłany)

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe