V edycja kampanii społeczno-charytatywnej „Ida Czerwcowa. Stop rakowi piersi” odbędzie się 24 października!

  • 17.10.2020, 09:46 (aktualizacja 23.10.2020, 09:49)
  • Albert Kopański
V edycja kampanii społeczno-charytatywnej „Ida Czerwcowa. Stop rakowi piersi” odbędzie się 24 października!
Fundacja Energia-Działanie w Kozienicach rozpoczyna V już edycję kampanii społeczno-charytatywnej „Ida Czerwcowa. Stop rakowi piersi”, która odbędzie się 24 października 2020 r.

Z powodu pandemii COVID-19 kampania odbędzie się w tym roku online w zakresie zawężonym do niezbędnego minimum. Animatorzy kampanii planują zatem rozprowadzanie cegiełek - tomików i audiobooków autorstwa Beaty Smykiewicz-Różyckiej pt. „Okruchy dnia, czyli Krzysiek i inne zapiski”, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na badania USG piersi kobiet z Ziemi Kozienickiej w wieku 18-49 lat  - jest to grupa nieobjęta programem profilaktyki NFZ. 

Do tej pory dzięki akcji udało się przebadać 598 kobiet (stan na 13 grudnia 2019 r.), wśród których wykryto 40 zmian patologicznych do dalszej diagnostyki. 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawują: Burmistrz Gminy Kozienice – Piotr Kozłowski oraz Starosta Powiatu Kozienickiego – Andrzej Jung. 

Patronat medialny: Radio Radom, Radomskie Echo Dnia, Dariusz Łukawski Media, Sunstorm Studio, Telewizja Lokalna Kronika Kozienicka, TV Promontel, Portal Internetowy Kozienice24.pl, Biuletyn Informacyjny „Nasz Powiat” oraz Tygodnik OKO. Partnerem kampanii oraz Mecenasem wydania tomiku „Okruchy dnia, czyli Krzysiek i inne zapiski” jest ENEA Wytwarzanie.


Planowany przebieg kampanii:

* Piotr Markiewicz polski kajakarz, brązowy medalista olimpijski z Atlanty (1996) i dwukrotny mistrz świata z 1995 roku. 22 razy zdobywał tytuł mistrza Polski. Zakończył karierę w 2001, od 2009 jest sekretarzem generalnym Polskiego Związku Kajakowego.

** Beata Smykiewicz-Różycka kozieniczanka, nauczycielka, logopedka, prezeska Fundacji „Energia-Działanie”. Inicjatorka akcji „Ida Czerwcowa. Stop rakowi piersi”. Uhonorowana odznaczeniami państwowymi, w tym Złotym Krzyżem Zasługi w 2012 roku. Autorka książki „Okruchy dnia, czyli Krzysiek i inne zapiski” oraz lektorka audiobooka pod tym samym tytułem.

*** Dariusz Łukawski właściciel Dariusz Łukawski MEDIA, dziennikarz i wybitny ekspert medialny (26 lat pracy w TVP), wykładowca na wydziale dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego

**** Kudłaty SoundSystem https://wiararocka.com/wywiady/czlowiek-orkiestra-czyli-muzyczna-spowiedz-kudlatysounssystem-11780/

 

TUTAJ możecie również państwo pobrać scenariusz w formie PDF.

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe