Kultura w czasach pandemii. Kozienicki Dom Kultury działa w sieci

  • 22.11.2020, 20:17
  • Źródło: CK-A Kozienice
Kultura w czasach pandemii. Kozienicki Dom Kultury działa w sieci
Siedziba Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, czyli Centrum Kulturalno-Artysytyczne, pozostaje zamknięta dla odwiedzających. W tej pandemicznej rzeczywistości placówka przeniosła część swojej działalności do Internetu. Na mieszkańców Gminy Kozienice czekają różnego rodzaju wirtualne atrakcje i konkursy z nagrodami. Podpowiadamy, gdzie ich szukać.

Zamknięcie Centrum Kulturalno-Artystycznego dla odwiedzających to oczywiście efekt obostrzeń sanitarnych wprowadzonych przez rząd. Centrum zostało zamknięte 7 listopada i ten stan utrzyma się co najmniej do 29 listopada.

W tych warunkach kozienicka kultura po raz kolejny przeniosła się do sieci. Główną platformą prowadzonych przez Kozienicki Dom Kultury działań jest dedykowana mieszkańcom Gminy Kozienice „Kulturalna grupa KDK” na portalu Facebook. Podobnie, jak to miało miejsce podczas wiosennego lockdownu.
 

– Nasza wiosenna, wirtualna oferta opierała się przede wszystkim na różnego rodzaju zdalnych zajęciach artystycznych. Tym razem chcemy jeszcze mocniej zaktywizować naszych mieszkańców, dlatego postawiliśmy na różnego rodzaju zabawy i konkursy z nagrodami, przede wszystkim plastyczne i literackie, ale w planach jest także konkurs fotograficzny. Do tego należy dodać zabawy typu Z jakiego wydarzenia pochodzą te kadryczy krzyżówki tematyczne – wylicza Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Oprócz konkursów, w „Kulturalnej grupie KDK” można znaleźć także wirtualny koncert czy galerię zdjęć z wyjątkowej wystawy malarstwa w Centrum Kulturalno-Artystycznym. To jednak ciągle nie wszystko.

– Korzystając z okazji, przypominamy kozieniczanom nasze materiały archiwalne. Wśród nich są takie perełki, jak chociażby zapis koncertu dla dzieci, który w 2006 roku odbył się w Amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim. Z piosenkami Marka Klimczuka wystąpiła wówczas cała plejada gwiazd polskiego dubbingu – opowiada Elwira Kozłowska.

Seniorzy w sieci

Warto przypomnieć, że od września w drugiej z grup placówki, pn. „Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury” regularnie odbywają się wykłady on-line dla seniorów. W każdą środę mogą oni wysłuchać jednej bądź dwóch wirtualnych prelekcji.

– Nasi seniorzy doskonale radzą sobie w sieci. Biorą udział w wykładach, komentują, dopytują, rozmawiają z prowadzącymi. Przejście do wirtualnej rzeczywistości nie sprawiło słuchaczom UTW problemów, a w dedykowanej im grupie jest już 215 osób – mówi Elwira Kozłowska.

Warto wziąć udział

Wszystkie konkursy można znaleźć w „Kulturalnej grupie KDK”. Aby do niej dołączyć, wystarczy odpowiedzieć na pytanie dotyczące miejsca zamieszkania na terenie Gminy Kozienice.

Co warto podkreślić, w każdym z konkursów przewidziane są nagrody dla laureatów: gadżety Kozienickiego Domu Kultury, publikacje czy też nagrody pieniężne. W wielu z nich cały czas można wziąć udział, a kolejne zostaną dopiero ogłoszone.

– Zainteresowanie pierwszymi z ogłoszonych konkursów pokazuje, że jest to atrakcyjna forma rozrywki dla naszych mieszkańców. Nieustannie zachęcam do wzięcia udziału w naszych artystycznych rywalizacjach, zwłaszcza w tych, gdzie autorami prac mogą być rodzinne zespoły. Integrujmy się poprzez kulturę w tych trudnych czasach – zachęca Elwira Kozłowska.

Źródło: CK-A Kozienice

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe