Nowa siłownia plenerowa dla mieszkańców Gminy Kozienice dzięki grantowi od PSE

  • 22.12.2020, 10:37 (aktualizacja 22.12.2020, 10:51)
  • Albert Kopański
Nowa siłownia plenerowa dla mieszkańców Gminy Kozienice dzięki grantowi od PSE
Mieszkańcy gminy Kozienice mogą już korzystać z nowej siłowni plenerowej przy Kozienickim Dziennym Domu Senior+. Inwestycja zrealizowana została ze środków pozyskanych w ramach programu granatowego ,,WzMOCnij swoje otoczenie", organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, oraz ze środków finansowych Gminy Kozienice.

W ramach tej inicjatywy siłownia plenerowa wyposażona została w siedem profesjonalnych urządzeń do ćwiczeń. Umożliwiają one aktywność fizyczną na świeżym powietrzu zarówno seniorom, jak i pozostałym mieszkańcom naszej gminy.

 

Celem programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie” PSE jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach, w których zlokalizowana jest lub budowana infrastruktura przesyłowa.

 

Na terenie gminy Kozienice Polskie Sieci Elektroenergetyczne realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV Kozienice - Miłosna. Inwestycja ma strategiczne znaczenie dla Krajowego Systemu Elektroenergetycznego ze względu na konieczność zapewnienia zasilania północno-wschodniej i centralnej Polski oraz niezawodnego wyprowadzenia mocy z Elektrowni Kozienice.

 

Więcej informacji o działalności organizatora programu można znaleźć na stronie raport.pse.pl oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

 

 

 

 

Albert Kopański

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe