Rozpoczynają się prace projektowe przy budowie mostu na rzece Wiśle

  • 25.01.2021, 15:00
  • Materiał nadesłany
Rozpoczynają się prace projektowe przy budowie mostu na rzece Wiśle
25 stycznia 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Garwolinie miało miejsce niezwykle ważne dla naszego regionu spotkanie, podczas którego podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji projektowej, na budowę mostu na rzece Wiśle wraz z niezbędnymi drogami dojazdowymi.

 

W spotkaniu stronę samorządową reprezentowali Starosta Garwoliński Mirosław Walicki, Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski, Starosta Powiatu Kozienickiego Andrzej Jung, Wójt Gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski oraz podpisujący umowę dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Garwolinie Marek Jonczak. Podczas spotkania obecna była również senator Maria Koc.

 

Wykonawcą dokumentacji jest Most-Projekt Sp. z o.o., s.k. z siedzibą w Poznaniu. Nadzór nad inwestycją prowadzić będą Mosty – Gdańsk.

 

Zgodnie z założeniami proces projektowy będzie trwał do 2024 roku. Łączna wartość dokumentacji opiewa na kwotę 5.264.289,30 zł. Koszty niekwalifikowane, ponoszone przez poszczególne samorządy, to koszty związane z budową niezbędnych dróg dojazdowych, w tym przygotowaniem studium korytarzowego i techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z projektem budowlanym, koncepcją programową oraz decyzją środowiskową. Do projektu należy doliczyć koszty nadzoru oraz wykupu gruntów. Wszelkie płatności będą dokonywane sukcesywnie, wg umownych postanowień – średnio każdy z samorządów wydatkuje na ten cel 1.310.449,00 zł.

 

 

- Dwa lata temu cztery samorządy zdecydowały się na współpracę i podpisały stosowne porozumienie, widząc szansę jaką daje rządowy program Mosty dla Regionów. Postanowiliśmy ją wykorzystać. Było wielu sceptyków, wiele niepewności, ale my nie odpuściliśmy. I właśnie dziś została podpisana umowa na projekt - mówi burmistrz Kozienic Piotr KozłowskiWierzę, że nasza determinacja i odważne decyzje przyniosą wiele dobrego dla Gminy Kozienice, gmin i powiatów partnerskich, dla regionu, dla całego Mazowsza i kraju. Jednocześnie mam nadzieję, iż Samorząd Województwa Mazowieckiego, zgodnie ze wstępną deklaracją, włączy się w tę inwestycję na etapie robót budowlanych.

 

 

Przypominamy, że dzisiejsze wydarzenie jest częścią bardzo dużego zadania inwestycyjnego, pn. „Budowa mostu na rzece Wiśle pomiędzy m. Antoniówka Świerżowska a m. Świerże Górne wraz z drogami dojazdowymi”, realizowanego w ramach rządowego programu „Mosty dla Regionów”, w którym koszty kwalifikowane w 80 % są dofinansowane z budżetu państwa.

 


 

Materiał nadesłany

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe