Ekologiczny projekt z udziałem pracowników Wydziału Ochrony Środowiska Enei Wytwarzanie

  • 01.02.2021, 13:10
  • Albert Kopański
Ekologiczny projekt z udziałem pracowników Wydziału Ochrony Środowiska Enei Wytwarzanie
Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach wraz z Wydziałem Ochrony Środowiska Enei Wytwarzanie wspólnie zrealizowali ekologiczny projekt „Tajemniczy Ogród”. Inicjatywa polegała na zasadzeniu mało popularnych gatunków roślin. Organizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu Fundacji Enea w ramach programu grantowego „Potęga PoMocy”.

Rośliny zostały zasadzone na terenie placu zabaw Ogrodu Jordanowskiego w Kozienicach. – Pracownicy ogniska na czele z panią dyrektor Urszulą Strzelczyk i naszą pomocą sporządzili listę gatunków drzew i krzewów, które dotychczas nie rosły na terenie ogrodu. Zależało nam na wyborze roślin na odpowiednim etapie wzrostu, które natychmiast po zasadzeniu pozwoliłby na cieszenie oczu ich pełną okazałością – mówi Joanna Budniak z Wydziału Ochrony Środowiska Enei Wytwarzanie. – Zainicjowaliśmy również ideę „adopcji drzew”, polegającą na powierzeniu opieki nad sadzonkami konkretnym grupom uczęszczającym na zajęcia w Ogrodzie Jordanowskim. Taka idea uczy brania odpowiedzialności za stan otaczającego nas środowiska – dodaje Barbara Nabożny-Adamiec.

Sadzeniu roślin każdorazowo towarzyszyły proekologiczne zajęcia edukacyjne, których efektem było powstanie szeregu tematycznych gazetek ściennych. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się m.in. o oczyszczaniu przez drzewa i krzewy powietrza z dwutlenku węgla, zatrzymywaniu wód opadowych, czy ochronie przed hałasem. Wiosną posadzone drzewa i krzewy zostaną oznaczone tabliczkami zawierającymi podstawowe dane dotyczące gatunków roślin oraz opiekujących się nimi grup.

W projekt „Tajemniczy Ogród” zaangażowani byli rodzice i nauczyciele dzieci oraz pracownicy Ogrodu Jordanowskiego w Kozienicach.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe