Gmina Kozienice: 16. rocznica śmierci św. Jana Pawła II

  • 03.04.2021, 11:06
  • Albert Kopański
Gmina Kozienice: 16. rocznica śmierci św. Jana Pawła II
Mija 16. lat od śmierci papieża św. Jana Pawła II. W Wielki Piątek przy kozienickim miejscu pamięci Ojca Świętego, Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski wraz ze swoimi zastępcami, sekretarz gminy i przewodniczącym Rady Miejskiej, w imieniu władz samorządowych i mieszkańców Gminy Kozienice, złożył kwiaty oraz zapalił znicze. Kameralna uroczystość, w której udział wzięli również przedstawiciele Powiatu Kozienickiego, rozpoczęła się modlitwą odmówioną przez ks. kan. Kazimierza Chojnackiego proboszcza parafii pw. Św. Krzyża, a zarazem opiekuna miejsca pamięci.

Dla Kozieniczan św. Jan Paweł II jest ważną postacią. W Kościele pw. Św. Rodziny od lat funkcjonuje Centrum Myśli Jana Pawła II, zaś przy kościele pw. Św. Krzyża w Kozienicach znajduje się kozienickie miejsce pamięci Ojca Świętego, które stanowi replika Tatr i popiersie Jana Pawła II. Replika jest wysoka na 2,5 metra, szeroka na 4 i długa na 12. Na jej szczycie stoi pięciometrowy krzyż, imitujący ten z Giewontu. Właśnie w tym miejscu kozieniczanie oddają hołd papieżowi. Często leżą tu kwiaty i palą się znicze.

Przypomnijmy...

Karol Wojtyła urodził się w Wadowicach 18 maja 1920 r. Metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła został papieżem 16 października 1978 r. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku, o godz. 21:37, w wieku 84 lat. Jan Paweł II został beatyfikowany 1 maja 2011 roku, a 27 kwietnia 2014 r. kanonizowany. Podczas swej ponad 26-letniej posługi odbył 102 pielgrzymki zagraniczne i 142 podróże po Włoszech.

 

(materiał nadesłany)
 

 

Albert Kopański

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe