Enea Wytwarzanie wspiera tradycje narodowe

  • 25.05.2021, 11:38
  • Albert Kopański
Enea Wytwarzanie wspiera tradycje narodowe
Enea Wytwarzanie wsparła projekt pn. „Polska flaga w każdym domu”. Inicjatywa zrealizowana została przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gniewoszowie. W projekt zaangażowani byli wszyscy uczniowie szkoły, zaś szerokim zasięgiem objął również społeczność Gminy Gniewoszów.

Majowe święta narodowe były doskonałą okazją, aby społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie wyszła z pomysłem popularyzacji wywieszania flag państwowych, krzewienia postaw patriotycznych oraz tradycji narodowych. W ramach projektu „Polska flaga w każdym domu” od 23 kwietnia do 9 maja realizowano założone cele.

 

By utrwalić pamięć uczniów o ważnych dla Polaków świętach – Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypadającym na 2 maja oraz 230. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, 23 kwietnia w szkole odbyło się spotkanie z Senatorem Rzeczypospolitej Polskiej, Stanisławem Karczewskim. Senator w swoim przemówieniu podkreślał rolę symboli narodowych w kształtowaniu poczucia tożsamości narodowej, następnie osobiście przekazał uczniom i przedszkolakom flagi. To wyjątkowe spotkanie uświetniły dodatkowo występy dzieci. Uroczysty charakter spotkania zbudowano poprzez wyrecytowanie wierszy, przepiękne odśpiewanie pieśni patriotycznych oraz zaprezentowanie wzruszającego tańca z wykorzystaniem biało-czerwonych flag. W ramach wydarzenia zorganizowano dla uczniów konkursy o tematyce patriotycznej. Podczas spotkania wręczone zostały nagrody w konkursie na najciekawsze wykonanie flagi oraz rozstrzygnięto zwycięzców quizu o symbolach narodowych. 
 

Głównym założeniem projektu było obdarowanie flagami i drzewcami wszystkich uczniów i przedszkolaków. Projekt zakładał zaangażowanie całej społeczności uczniowskiej i gminnej, dlatego już pod koniec kwietnia odbyło się przekazywanie flag Polski uczniom i mieszkańcom Gminy Gniewoszów. Dzięki wsparciu Enei Wytwarzanie przyczyniono się między innymi do wzrostu liczby flag na terenie Gminy Gniewoszów, a wśród uczniów i ich rodziców rozbudzono patriotyczną postawę.

Albert Kopański

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe