Nawet 7 tysięcy złotych za dobry pomysł! Trwa nabór wniosków w konkursie na inicjatywy lokalne „Nasza kultura w Gminie Kozienice”.

  • 23.06.2021, 10:06 (aktualizacja 23.06.2021, 11:38)
  • Albert Kopański
Nawet 7 tysięcy złotych za dobry pomysł! Trwa nabór wniosków w konkursie…
Trwa nabór wniosków w konkursie na inicjatywy lokalne „Nasza kultura w Gminie Kozienice”, ogłoszonym przez Gminę Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Na realizację swoich pomysłów mieszkańcy mogą otrzymać dofinansowanie w kwocie do 7 tysięcy złotych! Najpierw trzeba jednak napisać odpowiedni wniosek i właśnie dla osób piszących wnioski dom kultury uruchomił konsultacje.

W ramach konkursu każdy mieszkaniec Gminy Kozienice może zgłosić swój pomysł na inicjatywę z zakresu kultury. Mogą to być np. warsztaty, zajęcia, koncerty, spektakle, wystawy czy inne przedsięwzięcia, jakie wymyślą.

Co ważne, wnioski mogą składać zarówno pojedyncze osoby, jak i grupy mieszkańców, w tym osoby niepełnoletnie (w grupie powinna być co najmniej jedna osoba dorosła). Dopuszczone do udziału są również organizacje pozarządowe z terenu Gminy Kozienice.

Zgodnie z naszym regulaminem, wybrane w konkursie inicjatywy mogą otrzymać do 7 tysięcy złotych dofinansowania. Oczywiście można też wnioskować o mniejsze kwoty. Ze swojej strony, oprócz wsparcia finansowego, oferujemy mieszkańcom również wsparcie merytoryczne i lokalowe. Pomożemy też z rozliczeniem tych środków – wyjaśnia Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Wnioski i konsultacje

Żeby otrzymać dofinansowanie, należy zgłosić swój wniosek do konkursu inicjatyw. Ich nabór ruszył 16 czerwca i potrwa do 14 lipca, do godz. 17.00.

Czasu na wypełnienie i złożenie wniosków jest jeszcze sporo, dlatego warto na spokojnie przeanalizować swój pomysł i przemyśleć go. Formularze konkursowe są bardzo proste, a dodatkowo uruchomiliśmy konsultacje dla mieszkańców. Można przyjść do Kozienickiego Domu Kultury lub zadzwonić i skorzystać z wiedzy naszej kadry – zaznacza Elwira Kozłowska.

Informacji na temat konkursu udziela instruktor KDK Mariusz Basaj, od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00-17:00 – osobiście lub pod numerem telefonu 786 913 616.

Wzór formularza można pobrać ze strony Kozienickiego Domu Kultury (www.dkkozienice.pl) lub uzyskać w punkcie informacji KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Wypełnione wnioski należy składać mailowo na adres sekretariatu Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka – [email protected], drogą pocztową na adres KDK – 26-900 Kozienice, ul. Warszawska 29 lub osobiście w sekretariacie KDK.

Wybiorą najlepsze pomysły

Po zakończeniu przyjmowania wniosków, zostanie ogłoszone specjalne głosowanie w Internecie, podczas którego wnioskodawcy będą mogli zyskać dodatkowe punkty do końcowej oceny.

Ostatniego etapu oceny dokona specjalnie powołana do tego zadania komisja konkursowa, która na podstawie kryteriów zawartych w regulaminie wyłoni najlepsze pomysły. Do realizacji trafi od 3 do 7 inicjatyw mieszkańców, a na ich przeprowadzenie będą mieli czas od 1 września do 10 listopada. Serdecznie zachęcam do składania wniosków – dodaje Elwira Kozłowska.

Finałową listę wybranych inicjatyw poznamy najpóźniej 9 sierpnia, a już we wrześniu ruszy ich realizacja. Po szczegółowe informacje odsyłamy do regulaminu konkursu na www.dkkozienice.pl.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe