Łąka kwietna przy Kozienickim Domu Kultury

  • 02.08.2021, 15:52
  • Albert Kopański
Łąka kwietna przy Kozienickim Domu Kultury
Przy Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka powstała łąka kwietna. To kolejne z proekologicznych działań kozienickiej instytucji.

Łąka powstała na pasie zieleni, znajdującym się tuż obok wjazdu do podziemnego garażu w Centrum Kulturalno-Artystycznym.

– Pomysł stworzenia takiej łąki powstał już pewien czas temu, a z jego realizacją ruszyliśmy wiosną 2021 roku. Wykorzystaliśmy pas zieleni za Centrum Kulturalno-Artystycznym, który łączy ulice Sosnową i Legionów. Wcześniej znajdował się tam trawnik, a teraz to miejsce porastają kwitnące rośliny. To bardzo dobra lokalizacja na takie działania i jak już obserwujemy, owadom też się spodobała. Obecnie mamy już zagospodarowany chyba każdy możliwy fragment naszej siedziby

wyjaśnia Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Kozienicki Dom Kultury od wielu lat stawia na proekologiczne rozwiązania. Jednostka angażuje się w organizację różnego rodzaju akcji, konkursów i przedsięwzięć, których celem jest troska o środowisko naturalne (np. ubiegłoroczny projekt „Wirtualne życie, realne problemy środowiska” – razem dla ekologii w Gminie Kozienice).  Corocznie dom kultury organizuje m.in. punkt pojenia zwierząt przy swojej siedzibie, a przez dwa kolejne sezony na tarasie CKA gościły pszczoły.

– Od wielu lat prowadzimy działania, które mają na celu zwiększanie świadomości ekologicznej mieszkańców, ale pamiętamy, że teoria to nie wszystko. Równie mocno stawiamy na praktyczne działania, a łąka kwietna jest właśnie jednym z nich. W ostatnich latach coraz więcej mówi się o istotnej roli pszczół dla całego ekosystemu i cieszę się, że my również możemy dołożyć małą cegiełkę z myślą o tych pożytecznych owadach – dodaje Elwira Kozłowska.

Warto też zauważyć, że budynek Centrum Kulturalno-Artystycznego jest obiektem proekologicznym – został bowiem wyposażony w znaczną liczbę paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu produkuje zieloną energię.

– Gmina Kozienice aktywnie pomaga nam w „zielonych” działaniach. Już sama nasza proekologiczna siedziba, którą możemy się cieszyć dzięki władzom samorządowym, stanowi impuls do kolejnych starań na rzecz środowiska. Burmistrz Piotr Kozłowski zwraca szczególną uwagę na kwestie związane ze środowiskiem i wspiera nasze przedsięwzięcia – mówi dyrektor KDK.

Wedle zapowiedzi Kozienickiego Domu Kultury, łąka kwietna ma być już stałym elementem otoczenia Centrum Kulturalno-Artystycznego.

Albert Kopański

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe