Nowy blok w Kozienicach z wielomilionową dotacją

  • 03.08.2021, 12:39 (aktualizacja 03.08.2021, 12:43)
  • Albert Kopański
Nowy blok w Kozienicach z wielomilionową dotacją
W naszym mieście powstanie, do końca 2023 roku, nowy komunalny blok mieszkaniowy na Osiedlu Polesie. Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski zakomunikował, iż otrzymał informację z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wniosek Gminy Kozienice o przyznanie dotacji został rozpatrzony pozytywnie i gmina otrzymała prawie 4,4 miliona dotacji, co stanowi 80% kosztów całej inwestycji.

Wybudowanych zostanie 16 mieszkań wraz z garażami podziemnymi i naziemnymi, a dodatkowo ogólnodostępny – dla mieszkańców – parking. Warto zaznaczyć, że będą to mieszkania komunalne, a nie socjalne, a to oznacza, że oferta mieszkań skierowana będzie głównie do młodych rodzin, które będą w stanie zapłacić czynsz, a które obecnie nie mogą sobie pozwolić na zakup własnego mieszkania.

 

Miejsca pracy i dostępne mieszkania to elementy, które w perspektywie najbliższych lat mogą odwrócić złą tendencję wyludniania się Gminy Kozienice. Myślę, że ten blok to pierwszy, ale nie ostatni realny krok gminy we wspieraniu budownictwa mieszkaniowego na naszym terenie – komentuje burmistrz Piotr Kozłowski. Jest to również szansa dla lokalnych przedsiębiorców na pracę i zarobek, gdyż blok będzie budowany przez wykonawcę wybranego w drodze przetargu – dodaje burmistrz.

 

 

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe