15 sierpnia spędź w Kozienicach!

  • 07.08.2021, 10:19 (aktualizacja 07.08.2021, 10:23)
  • Albert Kopański
15 sierpnia spędź w Kozienicach!
W niedzielę 15 sierpnia br. o godz. 16:00 w Kozienicach odbędzie się uroczyste odsłonięcie nowego muralu, który powstał dzięki współpracy Gminy Kozienice, Ministerstwa Obrony Narodowej i Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych, na bloku przy ul. Kopernika 12.

W programie m.in. pokaz rekonstruktorów w historycznych umundurowaniach Wojska Polskiego, prezentacja pododdziału 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dla uczestników spotkania Organizatorzy przewidzieli okolicznościowe upominki, chętni będą mogli zrobić sobie także pamiątkowe zdjęcia z rekonstruktorami. Wydarzenie zakończy przemarsz ulicami miasta, spod bloku do amfiteatru nad Jeziorem Kozienickim, gdzie o godz. 17:00 rozpocznie się muzyczna część projektu - koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Organizatorzy zapewniają, że wszyscy uczestnicy uroczystości odsłonięcia muralu otrzymają wejściówki na koncert. Wstęp na koncert jest bezpłatny, natomiast liczba miejsc ograniczona.

Warto dodać, że mural powstał w ramach konkursu MON "MUR, ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO". Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Gminę Kozienice. Organizatorem koncertu „Mazowsza” jest Gmina Kozienice.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe