Szansa na występ na scenie! W Kozienickim Domu Kultury odbędzie się casting

  • 03.09.2021, 09:59 (aktualizacja 03.09.2021, 10:02)
  • Albert Kopański
Szansa na występ na scenie! W Kozienickim Domu Kultury odbędzie się casting…
To będzie szansa dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w aktorstwie. W środę, 8 września, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka odbędzie się casting do spektaklu „Kim Jesteśmy?”. Początek o godz. 18.00.

Spektakl realizowany jest w ramach inicjatywy „O wolności poprzez sztukę”, zgłoszonej przez Grupę Nieformalną z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach do konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura w Gminie Kozienice”, realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Jego premiera przewidziana jest już na 8 listopada, dlatego wymagana będzie dość intensywna praca na próbach. Jak zaznacza Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek, współautorka projektu, te będą odbywały się w dni powszednie w godzinach popołudniowych, a w razie potrzeby również w weekendy.

Dziewiątka wspaniałych

Autorzy przedstawienia szukają w sumie dziewięciu osób: chłopca w wieku 8-11 lat, dziewczyny w wieku 15-16 lat), kobiety w wieku 35-45 lat oraz sześciu mężczyzn – trzech w wieku 30-50 lat i kolejno po jednym w wiek: 35-45, 40-60 i 60-75 lat.

Każdy uczestnik castingu będzie musiał zaprezentować siebie przez maksymalnie dwie minuty, a także wybrany przez komisję fragment sztuki. Komisja będzie mogła też poprosić o wykonanie dodatkowego zadania aktorskiego. Warto jednak podkreślić, że od uczestników castingu nie jest wymagane żadne doświadczenie sceniczne. To może być bardzo przyjemna przygoda, sposób na ciekawe spędzenie wolnego czasu, a może powrót do pasji sprzed lat… – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Udając się na casting, należy wcześniej wypełnić formularz, dostępny na stronie www.dkkozienice.pl. W przypadku osób niepełnoletnich konieczna będzie też obecność rodzica lub opiekuna prawnego. Przesłuchania odbędą się w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego (ul. Warszawska 29). Wyniki castingu zostaną ogłoszone do 11 września.

 – Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił na scenie. To z pewnością będzie bardzo cenne doświadczenie – dodaje Elwira Kozłowska.

Szczegółowe informacje na temat castingu oraz inicjatywy „O wolności poprzez sztukę” dostępne są na stronie www.dkkozienice.pl.


 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe