Muzyka rodem z Londynu zabrzmi w Kozienickim Domu Kultury

  • 07.09.2021, 10:36 (aktualizacja 07.09.2021, 10:40)
  • Tygodnik OKO
Muzyka rodem z Londynu zabrzmi w Kozienickim Domu Kultury
„A Gentleman´s Delight. Muzyka Londynu z przełomu XVII i XVIII stulecia” to tytuł koncertu Duo Project R&C, który odbędzie się w czwartek, 16 września, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Wydarzenie odbędzie się w ramach XXV Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia popularyzuje europejską muzykę dawną, a w szczególności dzieła najsłynniejszego kompozytora polskiego średniowiecza Mikołaja z Radomia.

– Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Ars Antiqua Radomiensis. Natomiast Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka ma przyjemność współpracować z fundacją. Od 2018 roku, jesteśmy współorganizatorami tego wyjątkowego wydarzenia, a w Centrum Kulturalno-Artystycznym odbywają się nietuzinkowe koncerty. Tak będzie również i w tym roku mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Festiwal od początku swego istnienia gromadzi wielbicieli i znawców muzyki dawnej. Każdy rok przynosi nowe prezentacje uzdolnionych wykonawców i nierzadko historyczne wydarzenia artystyczne.

Londyński klimat

W tym roku, w Kozienickim Domu Kultury wystąpi Project R&C, czyli Magdalena Spielmann (flety proste) oraz Szczepan Dembiński (wiolonczela). Duo działa od 2019 roku i prezentuje muzykę minionych epok zgodnie z historyczną praktyką wykonawczą. Muzycy poznali się podczas studiów w Pôle Aliénor de Poitiers (Francja) i od tamtej pory stale ze sobą współpracują. Razem z Christophem Mourault oraz Davidem Sénéquier tworzą Ensemble Baroque du Poitou. W Kozienicach zabiorą słuchaczy do Londynu z przełomu siedemnastego i osiemnastego stulecia.

– Na przełomie XVII i XVIII wieku Londyn stał się jednym z czołowych ośrodków muzycznych i pozostał nim przez kilka kolejnych stuleci. Miasto było pełne wybitnych muzyków, pochodzących głównie z Włoch, Francji i Niemiec, którzy poza obowiązkami dworskimi gonili za sławą i fortuną. Program „A Gentleman's Delight” jest przykładem tego, jak mógłby wyglądać wieczorny koncert w londyńskim klubie muzycznym. Prezentuje mieszankę stylistyczną, która w tamtym czasie była możliwa do usłyszenia prawdopodobnie tylko w Londynie – wyjaśnia Elwira Kozłowska.

Pobierz zaproszenie

Początek koncertu w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego zaplanowano na  godz. 18.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale obowiązują nieodpłatne wejściówki. Te będą do pobrania w kasach KDK:

– od dnia 11 września od godz. 13.00 do dnia 13 września do godz. 21.00, przez posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca”;

– od dnia 14 września, od godz. 13.00 (do 2 sztuk dla jednej osoby), przez pozostałych chętnych.

Liczba miejsc ograniczona. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Szczegółowe informacje dostępne są na www.dkkozienice.pl.

Organizatorami koncertu są Fundacja Ars Antiqua Radomiensis, Gmina Kozienice oraz Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Partnerem głównym wydarzenia jest Enea Wytwarzanie.

Tygodnik OKO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe