Energię mamy we krwi! Kolejna akcja honorowego krwiodawstwa w Elektrowni Kozienice za nami

  • 13.09.2021, 10:16
  • Albert Kopański
Energię mamy we krwi! Kolejna akcja honorowego krwiodawstwa w Elektrowni…
Ponad 16 litrów krwi oddali w piątek, 3 września w Elektrowni Kozienice honorowi krwiodawcy. Była to już czwarta akcja zorganizowana na terenie spółki w tym roku w ramach programu "Energię mamy we krwi", w który zaangażowana jest cała Grupa Enea.

Specjalny punkt medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zorganizowany został w sali konferencyjnej budynku administracji. Na apel organizatorów odpowiedziało 43 chętnych pracowników Elektrowni. Po badaniach do oddania krwi zakwalifikowano 36 osób. Projekt niezmiennie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, co widać po liczbie osób chętnych do wzięcia udziału w akcji na stale wysokim poziomie. Mimo panującej epidemii koronawirusa wydarzenie udało się zorganizować w sposób bezpieczny dla krwiodawców i personelu medycznego.


Zebrano łącznie 36 jednostek krwi, czyli aż 16,2 litra życiodajnego płynu. Kolejna akcja krwiodawstwa na terenie elektrowni zaplanowana jest już w pierwszej połowie listopada.

 

Wszystkie dotychczasowe akcje były organizowane wspólnie z aktywnie działającym przy Enei Wytwarzanie Klubem Honorowych Dawców Krwi. W tym roku w akcje włączyły się również Związki Zawodowe działające przy Enei Wytwarzanie.
 

Albert Kopański

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe