INFORMACJA O BIEŻĄCEJ SYTUACJI W SP ZZOZ w KOZIENICACH

  • 12.10.2021, 11:52
  • Albert Kopański
INFORMACJA O BIEŻĄCEJ SYTUACJI  W SP ZZOZ w KOZIENICACH
Jak już wcześniej informowaliśmy, w dniach 28, 29 lipca 2021 roku odbył się Audit Recertyfikacyjny Systemu Zarządzania Jakością w zakresie normy ISO PN-EN 9001:2015. Firma TUV NORD Polska Sp. z o. o. w Katowicach stwierdziła, że SP ZZOZ w Kozienicach stosuje system zarządzania jakością zgodnie z normą ISO PN-EN 9001:2015 i przyznała nam 26 sierpnia 2021 roku Certyfikat jakości w zakresie: leczenie szpitalne, ambulatoryjna opieka specjalistyczna, świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze, nocna i świąteczna opieka zdrowotna, transport sanitarny, ratownictwo medyczne, diagnostyka laboratoryjna i obrazowa, podstawowa opieka zdrowotna, profilaktyka i promocja zdrowia, opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień ważny od 11 października 2021 roku do 10 października 2024 roku

 

Ponadto Oddział Neonatologiczny naszego szpitala został wyróżniony złotym medalem w rankingu „MALUCHY NA BRZUCHY 2021” za wysoki wskaźnik wsparcia dwugodzinnego i nieprzerwanego kontaktu skóra do skóry po porodzie drogami natury (dane z ankiet Fundacji Rodzić po Ludzku z lat 2019-2021 zebrane w sierpniu 2021).

Nawiązując do wcześniejszych informacji o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ w Kozienicach, informujemy, że obecnie przy zachowaniu środków ostrożności, realizujemy świadczenia medyczne we wszystkich oddziałach szpitalnych w pełnym zakresie za wyjątkiem Oddziału Neurologicznego. Niestety, zostaliśmy zmuszeni z dniem 12 września 2021 roku wstrzymać działalność Oddziału Neurologii, ponieważ pomimo podjęcia szeregu działań nie udało się nam pozyskać lekarzy specjalistów z zakresu neurologii. Z chwilą zatrudnienia lekarzy neurologów natychmiast wznowimy działalność oddziału.

Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna (Poradnie, Pracownie Specjalistyczne) oraz Podstawowa Opieka Zdrowotna udzielają świadczeń zdrowotnych wszystkim zgłaszającym się pacjentom.

Przypominamy, że w SP ZZOZ w Kozienicach działa Poradnia Psychologiczna dla dzieci i młodzieży. Dysponujemy doskonałą kadrą psychologów i psychoterapeutów
z doświadczeniem w leczeniu zaburzeń psychologicznych u dzieci i młodzieży. Do Poradni Psychologicznej dla dzieci i młodzieży można zarejestrować się osobiście w rejestracji ogólnej do Zespołu Poradni Specjalistycznych lub pod nr telefonów: 48 67 97 242
lub 48 67 97 150. Zapraszamy.

W Laboratorium Analitycznym Centralnym wykonujemy badania diagnostyczne w pełnym zakresie.

W Pracowni Radiologii i USG wykonywane są badania diagnostyczne w pełnym zakresie oprócz mammografii. Obecnie jesteśmy na etapie instalowania nowego, nowoczesnego aparatu do mammografii. Planujemy w I połowie listopada 2021 roku zakończyć instalację aparatu oraz modernizację pracowni mammograficznej. Dzięki usilnym staraniom udało na się pozyskać fundusze na zakup aparatu do tomografii komputerowej. Prace związane z instalacją nowego aparatu planujemy rozpocząć w miesiącu grudniu.

Na stronie internetowej www.szpitalkozienice.pl dostępny jest cennik badań z zakresu diagnostyki radiologicznej oraz laboratoryjnej dla osób nieuprawnionych/niekorzystających ze świadczeń medycznych finansowanych ze środków publicznych.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ukończyli 12 roku życia, do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w naszym Punkcie Szczepień Powszechnych. Można również przyjąć III dawkę szczepionki. Trzecia dawka szczepionki, uzupełniająca zalecana jest osobom z niską odpornością, po przeszczepach, w trakcie leczenia przeciwnowotworowego, dializowanym. Od 24 września III dawkę szczepionki mogą przyjąć osoby, które ukończyły 50 rok życia oraz upłynęło 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia. Ponadto informujemy, że przygotowujemy się do realizacji szczepień przeciwko grypie. Terminy szczepień są uzależnione od dostaw szczepionek. Informację o szczepieniu można uzyskać osobiście w punkcie szczepień oraz pod numerami telefonów: (48) 67 97 231 i (48) 67 97 157 w godzinach pracy Punktu Szczepień Powszechnych.

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi realizacji programu „Profilaktyka 40 PLUS” informujemy, że rozważamy zawarcie umowy z NFZ. Ponieważ jednak przestąpienie do tego programu wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów związanych z modernizacją naszego systemu informatycznego nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji. Jesteśmy na etapie szacowania kosztów realizacji tego programu.

Przygotowujemy się do IV fali koronawirusa, doposażamy oddziały szpitalne w niezbędny sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 oraz środki ochrony biologicznej i środki dezynfekcyjne. Ponieważ w strukturach SP ZZOZ w Kozienicach posiadamy Oddział Zakaźny jesteśmy zobligowani do przyjmowania pacjentów z COVID-19. Poza tym zgodnie z zaleceniami NFZ w sytuacji, gdy pacjent z potwierdzonym wynikiem na obecność SARS-CoV-2 wymaga leczenia z powodów innych niż COVID-19, powinien być przyjęty i leczony w oddziale szpitalnym odpowiednim ze względu na główną przyczynę hospitalizacji. Zwracamy się z apelem do wszystkich ludzi o zachowanie ostrożności i stosowanie reżimu sanitarnego, w tym dezynfekcję rąk i nałożenie maseczki przed wejściem do SP ZZOZ w Kozienicach. Niezastosowanie się do zaleceń reżimu sanitarnego może spowodować zwiększenie zachorowalności na COVID-19, a tym samym ograniczyć działalność SP ZZOZ w Kozienicach Niestety obecnie można zaobserwować znaczne rozluźnienie wśród ludzi, coraz więcej osób nie stosuje się do zaleceń, a to wiąże się z zwiększeniem zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Obserwujemy, że spośród osób badanych w naszej placówce w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u około 20 – 30 % otrzymujemy wyniki dodatnie.

Obecnie w oddziałach szpitalnych przebywa 156 chorych w tym 9 osób z potwierdzonym zakażeniem COVID-19.

Dzięki usilnym staraniom w bieżącym roku udało się nam pozyskać środki finansowe w kwocie około 10 mln złotych, które zostały, bądź zostaną przeznaczone na zakup urządzeń i aparatury medycznej oraz przeprowadzenie szeregu prac remontowo – modernizacyjnych. Dotyczy to między innymi: zakupu i instalacji aparatu do mammografii, aparatu do tomografii komputerowej, doposażenia Oddziału Urologicznego i Poradni Urologicznej w aparaturę medyczną niezbędną do wykonywania zabiegów endoskopowych i diagnostycznych, zakupu urządzeń i aparatury medycznej niezbędnych w celu dostosowania działalności Bloku Operacyjnego do obowiązujących przepisów prawnych, itp..

Zapraszamy do korzystania ze świadczeń medycznych realizowanych w SP ZZOZ w Kozienicach.


 

Dyrekcja SP ZZOZ w Kozienicach

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe