30 lat na zdjęciach. Kozienicki Dom Kultury zaprasza na wyjątkową wystawę fotografii

  • 18.10.2021, 13:42
  • Albert Kopański
30 lat na zdjęciach. Kozienicki Dom Kultury zaprasza na wyjątkową wystawę…
Obraz zmian, jakie zaszły w naszym mieście w ciągu ostatnich 30 lat to temat przewodni wystawy pt. „Kozienice w fotografii – retrospekcja”. Jej wernisaż zaplanowano na środę, 27 października, na godz. 17.00 w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Początek spotkania w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego o godz. 17.00.

Na wystawie zaprezentowane będą fotografie Kozienic, wykonane przez uczestników inicjatywy lokalnej „Kozienice w fotografii – retrospekcja (wspomnienie tego co było … pokazanie tego co jest)”.

– Ideą projektu jest ukazanie tego, jak na przestrzeni ostatnich 30 lat zmieniło się nasze miasto. W tym celu ogłoszono konkurs pn. „Kozienice w fotografii – retrospekcja”. Zadaniem jego uczestników było wykonanie zdjęć „do pary” do fotografii Franciszka Subocza, zrobionych na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Uczestnicy starali się wykonać nowe zdjęcia tak, aby zachować kąt i skalę, co ułatwia widzom porównanie obydwu scen – wyjaśnia Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Dodatkowo zdjęcia zostały opatrzone opisami, stworzonymi przez uczestników konkursu, dzięki czemu zwiedzający wystawę nie będą mieli problemu z określeniem lokalizacji uwiecznionych miejsc.

– Warto podkreślić, że niektóre z ukazanych miejsc całkowicie zmieniły swoje oblicze w ciągu tych 30 lat. Po innych czas zatarł niemal zupełnie już ślady. Pozostały tylko zdjęcia, które po prostu warto zobaczyć – zachęca Elwira Kozłowska.

W trakcie wernisażu odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, połączone z wręczeniem nagród oraz podsumowanie całej inicjatywy.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 30 listopada.

Wystawa organizowana jest w ramach inicjatywy „Kozienice w fotografii – retrospekcja (wspomnienie tego co było … pokazanie tego co jest)”, zgłoszonej przez Franciszka Subocza do konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura w Gminie Kozienice”, realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe