Jubileusz 100-lecia Oddziału Radomskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich

  • 28.10.2021, 15:38
  • Albert Kopański
Jubileusz 100-lecia Oddziału Radomskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich
W piątek, 22 października 2021 r. w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu odbyły się jubileuszowe obchody 100-lecia Oddziału Radomskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich to jedna z najbardziej prężnych korporacji zawodowych w regionie. Należą do niej zarówno pracownicy firm z branży energetycznej, informatycznej i telekomunikacyjnej, ale też pracownicy Elektrowni Kozienice, zakładów energetycznych, pracownicy naukowi Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego oraz nauczyciele szkół branżowych.

W piątek, 22 października 2021 r. w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu odbyły się jubileuszowe obchody 100-lecia Oddziału Radomskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Przed uroczystą galą odbyła się konferencja naukowa poruszająca zagadnienia z zakresu aktualnych wyzwań energetyki, podczas której debatowano o nowych technologiach wytwarzania energii elektrycznej, a także o rozwoju fotowoltaiki. Po konferencji uczestnicy przenieśli się do sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga, gdzie odbyła się uroczysta gala. Uroczystość rozpoczęto od wysłuchania hymnu elektryków. Następnie głos zabrał Wiesław Michalski – Prezes Oddziału Radomskiego SEP, Piotr Szymczak – Prezes SEP, Artur Standowicz – Wicewojewoda Mazowiecki oraz Katarzyna Kalinowska – Wiceprezydent Radomia. Po wystąpieniach zaproszonych gości przypomniana została historia organizacji, a także wręczone zostały odznaczenia zasłużonym elektrykom. Podczas spotkania Enea Wytwarzanie otrzymała specjalny medal 100-lecia, który w imieniu spółki odebrał Marcin Łukasiewicz, Wiceprezes ds. Pracowniczych. Wyróżnieni zostali również pracownicy Enei Wytwarzanie - Odznakę Honorową otrzymał Marek Pereta, Złotymi Odznakami uhonorowano Krzysztofa Kowalczyka, a także emerytowanego pracownika, Zbigniewa Krakowiaka. Szafirowa Odznaka przyznana została Rajmundowi Mączyńskiemu, również emerytowanemu pracownikowi spółki.

W trakcie wydarzenia promowana była również książka "Historia i pamięć Włodzimierz Krukowski (1887-1941) Twórca lwowskiej szkoły pomiarów elektrycznych", czyli patrona radomskiego SEP-u. Nie zabrakło też części artystycznej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych. Gala zakończyła się uroczystą kolacją.

Podczas spotkania nie zabrakło miłych wspomnień, ale także poważnych dyskusji na temat przyszłości polskiej energetyki. Enea Wytwarzanie z przyjemnością włączyła się w obchody jubileuszu obejmując stanowisko partnera wydarzenia.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe