Grupa Ratowników Przedmedycznych Enei Wytwarzanie rozwija swoje umiejętności podczas szkolenia i ćwiczeń z zakresu ratownictwa medycznego

  • 03.11.2021, 14:06 (aktualizacja 03.11.2021, 14:24)
  • Albert Kopański
Grupa Ratowników Przedmedycznych Enei Wytwarzanie rozwija swoje umiejętności…
Grupa Ratowników Przedmedycznych Enei Wytwarzanie rozwija swoje umiejętności poprzez udział w szkoleniu z ratownictwa medycznego oraz aktywne uczestnictwo w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa technicznego i medycznego.

W środę, 27 października w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach zorganizowano szkolenie z zakresu ratownictwa medycznego. Podczas prelekcji przeprowadzona została cześć teoretyczna oraz nauka praktyczna, w której udział wzięli strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Kozienicach oraz pracownicy Enei Wytwarzanie należący do Grupy Ratowników Przedmedycznych. Głównym celem zorganizowanych zajęć było poszerzenie wiedzy w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przygotowanie zespołów do udziału w międzygminnych ćwiczeniach ratowniczych. Zapowiedziane ćwiczenia rozpoczęły się już następnego dnia. W czwartek, 28 października w miejscowości Leżenice w gminie Głowaczów, z inicjatywny  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach oraz współudziale wójta Gminy Głowaczów zorganizowano ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego i medycznego. W manewrach udział wzięła Jednostka Ratowniczo Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach.

Do udziału w akcji zaproszeni zostali druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Kozienice - OSP Wola Chodkowska oraz z gminy Głowaczów - OSP Brzóza i OSP Głowaczów, a także grupa ratowników przedmedycznych z Enei Wytwarzanie. Ćwiczenia zorganizowane zostały w celu doskonalenia technik uwalniania osób poszkodowanych z pojazdów oraz usprawnienia udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy rannym. Podczas akcji, w ramach której przygotowano trzy bardzo realistyczne epizody, zrealizowano różne scenariusze polegające na przećwiczeniu sposobów uwalniania z pojazdów osób poszkodowanych w wyniku wypadków samochodowych oraz udzieleniu pierwszej pomocy medycznej. Członkowie grupy ratowniczej z Enei Wytwarzanie mieli okazję wziąć udział w jednym z epizodów, podczas którego mieli kontakt ze statystami, którzy odgrywali rolę poszkodowanych. Akcja ratownicza przeprowadzona została w bardzo profesjonalny sposób, a powagi sytuacji dodawał tłum obserwatorów, który stanowili uczniowie z pobliskich szkół.

Nabyta wiedza i nowe umiejętności praktyczne z pewnością pozwolą naszym ratownikom szybko i odpowiednio reagować w sytuacji zagrożenia życia.

 

 

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe