Super Festiwal Piłki Ręcznej „Enea Cup”

  • 19.01.2022, 15:57
  • Albert Kopański
Super Festiwal Piłki Ręcznej „Enea Cup”
Dwa dni, kilka spotkań, kilkudziesięciu zawodników i ogromna dawka emocji – to wszystko działo się podczas Festiwalu Piłki Ręcznej „Enea Cup”. Organizatorem przeprowadzonego w Kozienicach i Zwoleniu turnieju był Klub Sportowy Orlęta Zwoleń, a partnerem tego wydarzenia Enea Wytwarzanie.

Turniej odbył się w dniach 14-15 stycznia 2022 roku, wzięły w nim udział zespoły na co dzień rywalizujące w PGNiG Superlidze, Lidze Centralnej i I Lidze Regionalnej – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, KPR Legionowo i MKS Padwa Zamość oraz gospodarz – Enea Orlęta Zwoleń. Mecze rozgrywane były w dwóch halach, tj. w Kozienicach w hali Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu oraz w Zwoleniu w obiekcie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych. O prawidłowy przebieg zawodów dbali sędziowie prowadzący mecze na poziomie Superligi oraz zespoły ratownictwa medycznego. Mecze były niezwykle emocjonujące, zwłaszcza te rozegrane pierwszego dnia.

Zakończyły się one jednobramkowymi zwycięstwami. Najpierw Piotrkowianin Piotrków Trybunalski pokonał KPR Legionowo w stosunku 27-26, następnie Enea Orlęta Zwoleń wygrały z zamojską Padwą 33-32. W drugim dniu festiwalu licznie zgromadzona w zwoleńskiej hali publiczność mogła oglądać popisowe zagrania zespołów, szybkie kontry oraz parady czołowych polskich bramkarzy. Mecze były doskonałą okazją do sprawdzenia nowych zawodników, w przypadku zespołu Enea Orlęta Zwoleń szansę debiutu otrzymali dwaj wychowankowie ENEA - Akademii Piłki Ręcznej.

Niespełna 15 letni Igor Domagała i Michał Sałbut swoją ciężką pracą i zaangażowaniem udowodnili, że niewiele dzieli ich od rozpoczęcia prawdziwej przygody z piłką ręczną. Festiwal zakończył się zwycięstwem Piotrkowianina, drugie miejsce zajęła drużyna KPR Legionowo, na 3 pozycji uplasował się zespół Enea Orlęta Zwoleń, a 4 miejsce przypadło MKS Padwa Zamość. Na zakończenie festiwalu wręczone zostały puchary oraz liczne nagrody indywidualne. W ceremonii zamknięcia udział wzięli Jan Mazurkiewicz – Wiceprezes Zarządu Enei Wytwarzanie, Arkadiusz Sulima – Burmistrz Zwolenia oraz Paweł Drobek – dyrektor mazowieckiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


 

Albert Kopański

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe