Informacja o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ w Kozienicach - ograniczenia w odwiedzinach

  • 26.01.2022, 20:44 (aktualizacja 26.01.2022, 20:48)
  • Materiał nadesłany
Informacja o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ w Kozienicach - ograniczenia… Fot. SP ZZOZ w Kozienicach
W związku z V falą zachorowań na koronawirusa, Dyrekcja SP ZZOZ w Kozienicach ogranicza odwiedziny pacjentów hospitalizowanych w oddziałach szpitalnych oraz wprowadza zakaz samodzielnego przemieszczania się pacjentów między oddziałami. Decyzja o ograniczeniu odwiedzin została podjęta w obawie o zdrowie naszych pacjentów oraz pracowników w związku ze znacznym wzrostem zakażeń wirusem SARS-CoV-2 na terenie całego kraju.

Istnieje możliwość krótkotrwałych odwiedzin, tylko i wyłącznie w przypadkach trudnych, np. w sytuacji nagłego pogorszenia się stanu zdrowia pacjenta, tylko i wyłącznie za zgodą Lekarza Kierującego Oddziałem/Lekarza dyżurnego.

Uprasza się pacjentów korzystających z usług medycznych świadczonych ambulatoryjnie w Laboratorium Analitycznym Centralnym, Pracowni Radiologii i USG, Zespole Poradni Specjalistycznych, Podstawowej Opiece Zdrowotnej w SP ZZOZ w Kozienicach, aby zgłaszali się na wizyty bez osób towarzyszących, a do wyznaczonego miejsca udzielania świadczeń udawali się bezpośrednio, bez zbędnego przemieszczania się po placówce.

Jednocześnie informujemy, że pacjenci zgłaszający się do pracowni i poradni specjalistycznych przy SP ZZOZ Kozienice powinni wchodzić do budynku wejściem przy Portierni Głównej, natomiast pacjenci ze skierowaniem do szpitala, również w przypadku nagłego zachorowania – wejściem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR).

UWAGA: NA TERENIE SP ZZOZ W KOZIENICACH OBOWIĄZUJE ZASŁANIANIE NOSA I UST MASECZKĄ, DEZYNFEKCJA RĄK, ZACHOWANIE DYSTANSU, ZDJĘCIE WIERZCHNIEGO OKRYCIA I POZOSTAWIENIE NA PORTIERNI.

Obserwując zachowania osób korzystających ze świadczeń medycznych udzielanych przez naszą placówkę zauważyliśmy duże rozluźnienie w przestrzeganiu zaleceń sanitarno–epidemiologicznych. Średnio, co trzecia osoba nie chce zasłaniać ust i nosa maseczką, dezynfekować rąk oraz zdejmować wierzchnie okrycie. Niestety nowa odmiana koronawirusa jest bardziej zakaźna niż poprzednie. W związku z tym obawiamy się, że będziemy zmuszeni ograniczyć wizyty w poradniach specjalistycznych do minimum, a to oznacza wprowadzenie teleporad oraz ograniczenie przyjęcia pacjentów do oddziałów szpitalnych i wykonywanie zabiegów operacyjnych tylko w przypadkach pilnych.

 

 

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

Dyrekcja SP ZZOZ w Kozienicach

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe