Antyterroryści ochronili elektrownię - relacja z ćwiczeń

  • 16.09.2016, 13:21 (aktualizacja 16.09.2016, 13:38)
  • KM
Antyterroryści ochronili elektrownię - relacja z ćwiczeń KM, MK
W dniach 15-16 września odbyły się powiatowo-gminne ćwiczenia obronne pt. „Kozienice 2016”. Biorące w nich udział służby zapoznawały się ze strategią działań na wypadek konkretnych przypadków. W tym roku przeprowadzono działania na wypadek ataku terrorystycznego na Elektrownię Kozienice.

Bez wątpienia najciekawszym elementem ćwiczeń okazała się symulacja, w której funkcjonariusze służb ratowniczych stanęli oko w oko z terrorystami. Celem przestępców stała się Elektrownia Kozienice, jako ważny punkt strategiczny nie tylko w skali lokalnej, ale także ogólnopaństwowej. Pomoc poszkodowanym cywilom, odbicie zakładnika, pozorowany atak, wreszcie ujęcie przestępców – to pokrótce przebieg akcji. Wymiana ognia między policją i terrorystami, użycie granatów hukowych, zabezpieczenie miejsca wydarzeń są standardowymi procedurami, wymagającymi skoordynowania działań.

Głównym celem szkolenia było sprawdzenie stanu przygotowania policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz straży wewnętrznej elektrowni na wypadek takiego ataku, a także organizacja współdziałania tych służb. Na zakończenie ćwiczeń meldunek o prawidłowym ich przebiegu na ręce starosty Andrzeja Junga złożył dowódca oddziałów mł. insp. Tomasz Cybulski.

Większość dwudniowych manewrów nie można było zobaczyć na własne oczy, ponieważ miały charakter dowódczo-sztabowy.

KM

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe