Kwatery dla uchodźców z Ukrainy - czy nasze gminy faktycznie "nic nie robią"?

  • 28.02.2022, 15:41
  • Albert Kopański
Kwatery dla uchodźców z Ukrainy - czy nasze gminy faktycznie "nic nie…
Tym krótkim wpisem odnosimy się do kierowanych do nas przez Czytelników pytań oraz komentarzy w mediach społecznościowych, w których zadawane są pytania o to, co gminy powiatu kozienickiego robią i czy robią cokolwiek w ogóle w kwestii zapewnienia uchodźcom z ogarniętej rosyjską agresją Ukrainy zakwaterowania.

W naszym spisie akcji pomocowych, który znajdziecie Państwo TUTAJ, mowa jest głównie o zbiórkach rzeczowych i pieniężnych, gdzieniegdzie jedynie wspominana jest kwestia zapewnienia uchodźcom schronienia na terenie gmin.

Z informacji, do jakich dotarliśmy, wynika, że dzieje się tak dlatego, że o ile pomoc materialną z powodzeniem organizować można oddolnie, o tyle zapewnienie schronienia obywatelom Ukrainy odbywać się musi w sposób skoordynowany, z uwagi na bezpieczeństwo ich samych, przyjmujących ich gospodarzy oraz naszego państwa, toteż gminy pozostają w kontakcie z wojewodą mazowieckim, by akcję kwaterowania uchodźców prowadzić w sposób zorganizowany i racjonalny.

Na terenie Gminy Kozienice głównym ośrodkiem koordynującym działania pomocowe na rzecz Ukrainy jest CUS.

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe