Kozienicki Dom Kultury ogłosił jubileuszową edycję prestiżowego konkursu

  • 11.04.2022, 13:02 (aktualizacja 11.04.2022, 13:20)
  • Materiał nadesłany
Kozienicki Dom Kultury ogłosił jubileuszową edycję prestiżowego konkursu
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka ogłosił jubileuaszową, dwudziestą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej. Na poetów i prozaików z całego kraju czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 czerwca.

Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komornickiej to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych przedsięwzięć realizowanych przez Kozienicki Dom Kultury w ciągu roku. Każdego roku bierze w nim udział kilkuset poetów i prozaików z całej Polski. Cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony literatów.

Historia tego konkursu sięga 2003 roku. Początkowo odbywał się on pod hasłem „Czytamy i piszemy”, a swoim zasięgiem obejmował dawne województwo radomskie. Z każdym rokiem konkurs budził coraz większe zainteresowanie literatów i zyskiwał na prestiżu, dlatego w 2010 roku zdecydowaliśmy, aby miał on charakter ogólnopolski. Z kolei od 2012 roku nosi on imię Marii Komornickiej, wybitnej poetki pochodzącej z regionu kozienickiego. W tym roku mamy przyjemność organizować go już po raz dwudziesty, z czego ogromnie się cieszę – wyjaśnia Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Kto może wziąć udział?

Konkurs ma charakter ogólnopolski (nie obejmuje Polonii), a jego uczestnikami mogą być osoby, które ukończyły 15 lat. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 15-18 lat i osoby dorosłe oraz dwóch kategoriach konkursowych: poezja i proza.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu trzy wierze i / lub jedno krótkie opowiadanie, liczące do trzech stron formatu A4. W jednym i drugim przypadku wybór tematyki jest dowolny. Należy pamiętać, że nie można zgłaszać prac wcześniej publikowanych, także w formie e-booków oraz tekstów wcześniej nagradzanych w innych konkursach – tłumaczy Elwira Kozłowska.

Nadsyłane prace (wydruk, cztery egzemplarze) powinny być opatrzone godłem oraz informacją o kategorii wiekowej. Do prac należy dołączyć oświadczenie, które znajduje się na stronie Kozienickiego Domu Kultury www.dkkozienice.pl, w zakładce poświęconej konkursowi.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 czerwca, na adres: Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, ul. Warszawska 29, 26-900 Kozienice z dopiskiem „Konkurs Literacki”.

Czekają nagrody finansowe

Jak co roku, organizator przewiduje nagrody finansowe dla najlepszych autorów. W kategorii młodzież pierwsze miejsce premiowane jest kwotą 300 zł, drugie – 200 zł, a trzecie – 100 zł. Regulamin dopuszcza też przyznanie trzech wyróżnień po 50 zł każde.

Wśród osób dorosłych stawki te prezentują się następująco: pierwsze miejsce – 700 zł, drugie – 500 zł, trzecie – 300 zł i maksymalnie trzy wyróżnienia po 100 zł każde.

Wyniki poznamy 27 października i zostaną one opublikowane na stronie www.dkkozienice.pl. Tego dnia, z okazji jubileuszowej edycji konkursu, planowane jest uroczyste podsumowanie konkursu.

W trakcie wydarzenia wysłuchamy m.in. krótkiego wykładu na temat patronki konkursu, a także koncertu zespołu Piramidy. Ponadto już pracujemy nad publikacją, w której znajdą się teksty nagrodzone w trakcie pięciu ostatnich edycji konkursu. Serdecznie zachęcam do udziału i już dziś zapraszam na uroczystości jubileuszowe – dodaje Elwira Kozłowska.

Szczegółowe informacje można znaleźć w regulaminie, dostępnym na www.dkkozienice.pl.


 

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe