KOLEJ PLUS dla Kozienic - konferencja parasowa

  • 25.04.2022, 16:42 (aktualizacja 25.04.2022, 16:46)
  • Tygodnik OKO
KOLEJ PLUS dla Kozienic - konferencja parasowa
W Urzędzie Miejskim w Kozienicach odbyła się dziś konferencja prasowa, dotycząca realizacji złożonego przez naszych samorządowców projektu zgłoszonego w ramach programu KOLEJ PLUS.

Dystrybuując Tygodnik OKO w Kozienicach i innych miejscowościach regionu, często mamy okazję poznać wypowiadane spontanicznie opinie naszych Czytelników, dotyczące poruszanych na naszych łamach tematów - ze szczególnym, rzecz jasna, uwzględnieniem tych z pierwszej strony. W ostatni czwartek tematem numer 1 była bezsprzecznie kwestia kolei dla Kozienic. Wiele usłyszeliśmy wyrazów zarówno radości (“wreszcie!”), radości zabarwionej gorzką nutą zbyt długiego oczekiwania (“no, najwyższy czas...”),  jak i sceptycyzmu (“dobra, dobra, zobaczymy…”). 

 

Dzisiejsza konferencja rozjaśniła wiele, nie pozostawiając już chyba wątpliwości co do tego, że kolei istotnie będzie. Inwestycja budowy linii Kozienice-Dobieszyn, zostanie zrealizowana do roku 2028 roku. Środki na ten cel zostały już zabezpieczone. A jak będzie wyglądać?

 

Zakładana długość linii  kolejowej to ok. 24 km. Na naszym terenie znajdzie się 5 stacji  - trzy główne: Kozienice, Świerże Górne i Głowaczów oraz dwie dodatkowe - Łuczynów i Miejska Dąbrowa. 

 

Owe 24 kilometry torów mają - według szacunków na dzień dzisiejszy - kosztować ponad 320 mln złotych. Z zasad programu Kolej Plus wynika, że 15%  tej kwoty (ok. 50 mln złotych), będzie pochodziła ze środków samorządów Kozienic i Głowaczowa. 

 

Zarząd województwa mazowieckiego obiecuje uruchomienie czterech par połączeń Kolei Mazowieckich na dobę przez pięć lat od momentu zakończenia budowy linii kolejowej do Kozienic.

Tygodnik OKO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe